از وزارت بهداشت برای ارائه امکانات مقابله با کرونا در مراکز تصویربرداری درخواست مساعدت داریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مرتضی صانعی طاهری با بیان اینکه رادیولوژیست و دستیاران رادیولوژی در سراسر کشور در روزهای اخیر در عرصه مبارزه با کرونا اقدامات موثری انجام داده‌اند، اظهارداشت: با توجه به نقش ویژه سی تی اسکن قفسه سینه و گرافی ساده قفسه سینه در تشخیص بیماری کرونا و نیاز سیستم درمانی کشور و مردم به ارایه مداوم این خدمات، امیدوارم در روزهای آینده نیز با تمام ظرفیت و امکانات، بخش‌های خصوصی و دولتی رادیولوژی در ارایه این خدمات  آمادگی  لازم را داشته باشند تا در کنار همه مردم ایران این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.

رییس انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: در راستای ارایه خدمات بهتر بخش‌های رادیولوژی در شرایط فعلی و نیز نحوه ارایه خدمات تصویربرداری به بیماران باردار  انجمن رادیولوژی ایران پروتکل‌هایی را تهیه کرده که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: انجمن رادیولوژی از وزارت بهداشت و سایر مسوولین پیگیری‌های لازم برای در دسترس بودن امکانات لازم "ماسک و ..." برای فعالیت استاندارد بخش‌های رادیولوژی در این شرایط را انجام می‌دهد و درخواست داریم اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، تاکنون مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۲ هزار و ۳۳۶ نفر و فوتی در اثر کرونا به ۷۷ نفر رسیده است و ۴۳۵ نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.

به گفته علی رضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، استان گیلان، قم و تهران در صدر درگیری با ویروس کرونا هستند. هرچند روند بیماری در قم ثابت شده، اما موارد ابتلا در این سه استان بیشتر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه