طرح ملی کنترل کرونا از امروز در سراسر کشور آغاز می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، غلامرضا سلیمانی در نشستی که با حضور سعید نمکی و بر موضوع انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان بسیج مستضعفین و این وزارتخانه برگزار شد گفت: با همکاری وزارت بهداشت از چند نقطه مشخص طرح ملی را آغاز می‌کنیم و از ظرفیت‌های بسبج در این مسیر استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: همه ظرفیت‌های درمانی بهداشتی و کادرهای تخصصی خود را آماده کردیم که در حجم وسیع و در جغرافیای مورد نظر با هماهنگی کادرهای بهداشت و درمان استانها و تحت نظارت دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور این جهاد مقدس را توسعه دهیم.

سعید نمکی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: در کل کشور بیش از ۱۷ هزار خانه بهداشت و بیش از ۹ هزار مرکز جامع سلامت در شهرها و روستاها داریم؛ بنا داریم کاری سازمان یافته در این مراکز و پایگاه‌های بسیج آغاز کنیم و از طریق سامانه‌ها و تماس تلفنی با خانواده‌ها، موارد مشکوک به مبتلا را به این مراکز دعوت کنیم.

وی افزود: پس از دعوت، افراد دارای علایم در این مراکز بررسی می‌شوند تا اولا داروها و آموزش‌های لازم را برای مراقبت در منزل دریافت کنند و بعد هم با پیگیری روزمره وضعیتشان بررسی شود، این افراد هر روز از طریق سامانه یا تماس تلفنی ارزیابی خواهند شد، اگر بعد از ۳ روز از لحاظ جسمی بهبود نداشتند به بیمارستان‌ها معرفی می‌شوند، یا اگر نیاز بود با حضور تیم درمان، منازل گندزدایی و سایر اعضای خانواده ایزوله می‌شوند.

وزیر بهداشت گفت: ارتباط ما با مردم از طریق سامانه و تلفن خواهد بود. همچنین در گلوگاه‌های شهرهایی که دچار شیوع شده اند هم، کنترل خواهیم داشت، این طرح ابتدا از ۳-۴ نقطه کشور آغاز می‌شود و پس از ۳ روز کار را در سایر استان‌ها توسعه خواهیم داد، امیدواریم با یک همکاری مشترک، خبر خوش مهار کردن بیماری را به مردم اعلام کنیم.

به گزارش ایسنا نمکی در پایان اضافه کرد: آنچه امروز درباره مدیریت کرونا در کشور داریم از روزهای قبل بسیار سازمان یافته‌تر است، اگر امروز تعداد مبتلایان افزایش یافته، به خاطر افزایش تعداد آزمایشگاه‌ها در کشور است که در تسریع شناسایی بیماران افزایش یافته است. فاصله مرگ‌ها با موارد ابتلا افزایش یافته و میزان بهبود یافته‌ها نیز حدود ۲۵ درصد مبتلایان است، بنده سال‌ها پیش در بسیج واکسیناسیون کشور با سازمان بسیج مستضعفین همکاری‌های خوبی داشتم و این تجربه را در مبارزه با کرونا تکرار خواهیم کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه