نباید وزارت بهداشت را در این شرایط حساس تنها گذاشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ناهید خداکرمی با اشاره به وظیفه سنگین وزارت بهداشت در مهار و درمان ویروس کرونا در کشور گفت: در شرایطی که پزشکان و پرستاران در صف اول مقابله با کرونا ویروس قرار دارند و تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کادر درمانی مقابله با کرونا به یکی از دغدغه‌های وزارت بهداشت تبدیل شده، شاهد آن هستیم که سودجویان به بازار ماسک، مواد ضدعفونی کننده و... وارد شدند و این مسئله، سبب کمبود شدید اقلام بهداشتی مورد نیاز در این شرایط شده است.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: در شرایط شیوع ویروس کرونا، علاوه بر مردم، کادر درمانی همچون پزشک،پرستار، خدمه، پیراپزشکان و... از آنجایی که با بیماران متعددی درارتباط هستند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند، بنابراین کمبود تجهیزات کافی و دارو در برخی موارد موجب نگرانی کادر درمانی شده است که می بایست این مسئله حل شود.

وی افزود: در این شرایط از سازمان های غیر دولتی و نهادهای فرهنگی که از بودجه دولت استفاده می کنند، درخواست می شود که بخشی یا بودجه باقی مانده خود در این روزهای پایانی سال را به وزارت بهداشت بدهند تا آنها بتوانند وسایل و تجهیزات مورد نیاز را تامین کنند، تامین سلامت اجتماعی، جسمی و روانی هم وطنان، نیازمند مداخله همه دستگاه ها، سازمان ها و... است و نباید وزارت بهداشت را در این شرایط حساس تنها گذاشت.

به گزارش ایسنا خداکرمی در پایان گفت: متاسفانه کاستی های زیادی در حال حاضر برای کنترل و درمان کرونا ویروس دیده می شود و لازم است پویش عمومی با کمک نهادهای فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود تا همه بتوانیم در مقابله با کرونا موفق باشیم.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه