کرونا ممکن است در تابستان از بین نرود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مایکل رایان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگاران در ژنو افزود: این یک امید واهی است که این ویروس در تابستان از بین خواهد رفت.

این مقام سازمان جهانی بهداشت از همه کشورها خواست که بر روی آنچه که می توانند انجام دهند تمرکز کنند و منتظر پایان طبیعی این ویروس نباشند، رفتار و عملکرد ویروس کرونا در شرایط آب و هوایی متفاوت ناشناخته است.

وی از افزایش تعداد موارد جدید در کشورهایی که درآمد کم و سیستم پزشکی ضعیف دارند ابراز نگرانی شدید کرد و با اشاره به محدود کردن ورود اتباع ژاپن و کره جنوبی به کشورهای یکدیگر، چنین شرایطی را یک "بحران سیاسی" توصیف کرد و از کشورها خواست این محدودیت ها را کنار بگذارند زیرا این نوع محدودیت ها کمکی به اصل موضوع نمی کند.

اظهارات این مقام سازمان جهانی بهداشت در شرایطی است که موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان از ۱۰۰ هزار مورد بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که هیچ موردی از ویروس کرونا در سوریه ثبت نشده و برای واکنش به این ویروس از نزدیک با وزارت بهداشت این کشور همکاری می کند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل همچنین خبر داد که در چارچوب همکاری های این سازمان و دمشق، کیت های آزمایش برای نمونه گیری از هزار نفر را فراهم می سازد.

از دی ماه و پس از شیوع ویروس کرونا در چین، این بیماری تاکنون به بیش از ۹۰ کشور سرایت کرد و بیش از ۱۰۲ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند. از این میان ۳ هزار و پانصد نفر جان باخته و بیش از ۵۷ هزار نفر نیز سلامتی خود را بازیافته اند.

سوریه از معدود کشورهای منطقه خاورمیانه است که تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در آن گزارش نشده است. 

پایان پیام/

مطالب مشابه