تاکنون ۱۶۶۹ نفر از مبتلایان قطعی به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور گفت: انتشار روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا اگر منجر به افزایش هوشیاری افکار عمومی نشود فایده‌ای نخواهد داشت. چرا که این آمار و ارقام برای متخصصان و پزشکان کاربرد دارد و دلیل اینکه ما به صورت روزانه آمار مبتلایان را اعلام می‌کنیم این است که عموم افراد توجه جدی‌تری به این موضوع داشته باشند.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ادامه داد: متاسفانه روز گذشته با افزایش سفر به استان‌های شمالی کشور مواجه بوده‌ایم و این موضوع می‌تواند برای سلامت مسافران و حتی بومیان خطرناک باشد. استان مازندران تا کنون جزء استان‌های اول ما در مورد ویروس کرونا نبود اما در حال حاضر 606 نفر در این استان به کوید19 مبتلا شده‌اند و دلیلش این سفرهایی است که طی روزهای اخیر به این استان صورت گرفته است، این بیماری بیماری جدیدی است و واکسن ندارد، راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا خود مراقبتی و دیگر مراقبتی است.

وی افزود: در حال حاضر محدودیت‌های تردد با ابزار قانونی در دستور کار دولت قرار گرفته است، در حال حاضر 30 آزمایشگاه کشور آزمایش‌های مربوط به ویروس کرونا را انجام می‌دهند و از دیروز تا امروز نیز 1076 نفر مبتلای قطعی به کوید19 در کشور شناسایی شده‌اند و تا کنون نیز 5823 نفر مبتلای قطعی به این ویروس داریم و 16 هزار نفر نیز در بیمارستان‌های معین به دلیل علائم مشکوک به کرونا بستری شدندف خوشبختانه تعداد بهبود یافتگان در حال افزایش است و در برخی استان‌ها تا 40 درصد بهبودی بین مبتلایان قطعی گزارش شده است.

به گزارش ایسنا جهانپور در پایان گفت: طی 24 ساعت گذشته 21 مورد به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، در مجموع 145 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری تا کنون جان خود را از دست داده‌اند، امیدواریم که تعداد آزمایشگاه‌هایی که آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را انجام می‌دهند به زودی به 100 آزمایشگاه افزایش پیدا کند. در حال حاضر جواب قطعی قابل ارائه به مراکز بیمارستانی توسط آزمایشگاه‌ها پس از 48 ساعت از آزمایش آماده می‌شود. توصیه من به تمام افراد این است که طی این مدت به هیچ عنوان سفر نکنند و بدانند که هیچ نقطه‌ای به جز خانه آنها امن‌تر نیست.

پایان پیام/

مطالب مشابه