مصوبات جلسه هماهنگی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی درباره مصوبات جلسه هماهنگی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران که با حضور معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: قرار شد هماهنگی بیشتری در زمینه مقابله با کروناویروس جدید انجام و از ظرفیت‌های بخش دولتی به‌ ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده بیشتری شود. بهره‌گیری بیشتر از بخش‌های عمومی بیمارستان‌های دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: پیگیری برای پاسخ سریعتر به آزمایش‌های افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا ویروس یکی از مباحث مطرح شده در این نشست بود. علاوه بر آن برای کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها و بخش‌های ویژه و بخش‌های دیگر قرار شد پروتکل‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی و بقیه الله بازنگری شود و بر اساس بازنگری جدید درباره پذیرش بیماران تصمیم گرفته شود.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد چگونگی پذیرش افراد مراجعه کننده به بیمارستان‌ها با علائم خفیف کووید۱۹ بود. یکی دیگر از موضوعات مطرح شده نیز به مبتلایانی اختصاص داشت که حالشان بهتر شده است. آنان تا ۱۴ روز امکان سرایت بیماری از آنان به افراد سالم وجود دارد بنابراین قرار شد بیمارانی که حالشان بهتر شده و امکان منتقل شدن از بیمارستان را دارند یک  فضای بینابینی برای آنان تخصیص پیدا کند تا پس از بهبودی کامل به منزل باز گردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه