روزهای سختی در پیش داریم؛ تنها راه، در خانه ماندن است
مرکز اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در یک پیام هشداری نکاتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا اعلام کرد که توجه به آنها ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن این پیام به شرح زیر است:

این روزها خواهران و برادران شما در خط مقدم مقابله با کرونا از جان خود می‌گذارند و  روزهای سختی را سپری می‌کنند،  اما روزهای بسیار سخت تری برای اینان و برای شما در پیش است اگر هشدارها را جدی نگیریم، خطر ابتلا به کرونا همه را به طور جدی  تهدید  می‌کند. استفاده از دستکش و ماسک به تنهایی باعث مصونیت از این بیماری نمی‌شود بلکه تنها راه در امان ماندن در خانه ماندن است .

باید بپذیریم دیگر مثل روزهای پیش از کرونا، نمی‌شود در شهر تردد کرد و باید تا جایی که می‌شود رفت و آمدها بسیار کم شود. 

هر کار غیر ضرور را به بعد موکول کنید. 

همین اکنون با ورود به سامانه دانشگاه علوم پزشکی البرز و تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن همراه و دریافت پیامکی در مورد وضعیت سلامتی خود تیم بهداشتی دانشگاه را در جهت پیگیری سلامت خود و عزیزانتان همراهی کنید.

برای پیشگیری از این بیماری  حتی فرایض نمازجمعه و جماعت تعطیل شده و فعالیت ادارات  نیز به حداقل رسیده است، پس خواهش می‌کنیم از همین امروز کسب وکارهای خود را از نظر تردد و تجمع مدیریت کنید،  به خرید و قدم زدن‌در خیابان‌ها ، پاساژها و پارک‌ها و ترددهای غیر ضرور جدا پایان دهید.

مهمانی، شب نشینی و ‌دید و بازدید را کنار بگذارید و  امسال عید را در خانه بمانید چرا که بهترین تدارک عید پیشگیری از شیوع گسترده این بیماری و به خطر انداختن جان عزیزانمان است. 

 شستشوی مکرر دست‌ها، عدم دست دادن و روبوسی و ... را ادامه داده  و از حضور در هر تجمعی به شدت پرهیز شود.

در صورت داشتن علائم این بیماری به نزدیک ترین خانه بهداشت و یا پایگاه بهداشتی تماس حاصل و یا مراجعه نمایید. تیم پزشکی در مراکز بهداشتی تا ساعت ۲۴ پذیرای حضور شما هستند و آنان روند درمانی بیماران را در منزل پیگیری و در صورت نیاز به درمان تکمیلی به بیمارستان ارجاع خواهند داد. 

تا ریشه کن شدن این بیماری با رعایت دستورات بهداشتی مراقب افراد سالمند  دارای بیماری های زمینه ای باشید و مراوده خود را با آنان ، کمتر کنید.

کرونا تنها با همکاری شما مردم فهیم شکست خواهد خورد.

پایان پیام/

مطالب مشابه