ابتلای ۷۳۸۲ نفر به کووید-۱۹ در کره جنوبی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کره جنوبی پس از چین با گسترده‌ترین شیوع کروناویروس مواجه بوده که تاکنون ۷۳۸۲ نفر در این کشور به این ویروس آلوده شده‌اند. همچنین تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹ به ۵۱ تن رسیده است. 

بنابر اعلام اسپوتنیک نیوز و به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای کره جنوبی ۱۶۶ نفر از افرادی که به این ویروس آلوده شده‌اند در قرنطینه تحت کنترل هستند.

همچنین به دلیل شیوع گسترده این بیماری مقامات کره جنوبی بالاترین سطح هشدار را در این کشور اعلام کردند و مدارس تا بیست و سوم ماه جاری میلادی تعطیل هستند.

مقامات کره جنوبی نیز اظهار داشتند که تعداد موارد ابتلا به این بیماری رو به کاهش است اما فاکتورهای دیگری وجود دارد که ممکن است این روند را تغییر دهد.

بنابر اعلام مقامات کره جنوبی در آمار روزانه موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ روند کاهشی مشاهده شده اما در حال حاضر نمی‌توان به طور قطع این موضوع را تایید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، به گفته مقامات کره جنوبی در چند روز گذشته وضعیت آب و هوایی نامساعد بوده که ممکن است در عدم مراجعه افراد به مراکز تشخیص کروناویروس و کاهش شناسایی مبتلایان نقش داشته باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه