کاهش شمار مبتلایان کرونا ویروس نباید باعث خوش‌بینی شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمیسیون‌ ملی بهداشت چین اعلام کرد امروز "دوشنبه" تنها 40 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در سراسر این کشور ثبت شده است این در حالیست که روز گذشته شمار مبتلایان جدید 44 مورد بود و کمترین شمار ثبت شده از تاریخ 20 ژانویه تاکنون محسوب می‌شود.

از 40 مورد ثبت شده جدید، 36 مورد در استان "هوبئی"، مرکز شیوع بوده و چهار نفر دیگر نیز در استان "گانسو" بودند که به صورت محلی مبتلا نشده و مسافرانی از ایران بوده‌اند.

با احتساب این چهار نفر شمار مبتلایانی که از کشورهای دیگر به چین بازگشته‌اند به 67 نفر رسید.

شمار مجموع مبتلایان در چین اکنون به 80 هزار و 735 نفر رسیده است.

در حالی که شمار مبتلایان محلی در چین همچنان رو به کاهش است، مقامات این کشور نسبت به مبتلایانی که از کشورهای دیگر به چین سفر می‌کنند، ابراز نگرانی کرده‌اند. از همین رو شانگهای نیز نظارت و بررسی‌های فرودگاهی خود را به شدت افزایش داده است.

مقامات چینی همچنین اعلام کرده‌اند که نسبت به بازگشت ده‌ها میلیون نفری که قرار است بزودی در کارخانه‌ها و ادارات مشغول به کار شوند و احتمال افزایش شیوع کرونا بین آن‌ها وجود دارد، نگران‌اند.

فرودگاه بین‌المللی ووهان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده که آماده است تا کار را از سر بگیرد و اقداماتی مانند آموزش کارکنان، تعمیر تجهیزات و بازرسی‌های امنیتی را انجام دهد اما در این بیانیه تاریخ مشخصی برای از سرگیری عملیات تجاری مشخص نشده است.

هم‌چنین برخی منابع از بازگشایی مکان‌های تفریحی شانگهای به صورت آزمایشی و محدود خبر داده‌اند.
 
تاکنون 58 هزار و 600 نفر از بیماران مبتلا به کروناویروس در چین بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند اما مقامات گفته‌اند با توجه به احتمال ابتلای دوباره این بیماران، آن‌ها را تحت نظر داشته و برای 14 روز به قرنطینه خانگی خواهد فرستاد.

به گزارش ایسنا در عین حال روز شنبه یک هتل کوچک در شهر گوانجو که برای قرنطینه کردن افراد مبتلا به کووید-19 در استان فوجیان اختصاص یافته بود، ریزش کرد و باعث کشته شدن 10 نفر و گرفتار شدن ده‌ها نفر زیر آوارهای آن شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه