کرونا بشریت را تهدید می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین نقوی حسینی با اشاره به نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف برای مداخله جهانی جهت لغو تحریم های ضد انسانی آمریکا علیه کشورمان گفت: خسارات کرونا ضایعه بزرگ انسانی محسوب می‌شود که برایش ملیت، کشور، حزب ، گروه و جناح خاصی تفاوتی ندارد، خسارتی که مربوط به همه دنیا بوده و باید همه جوامع جوامع انسانی برای مقابله با آن به کمک هم آیند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در این بین یکسری کشورها تحت تحریم‌های ظالمانه قرار دارند که این مانعی برای مقابله با بحران کرونا است. از جمله این کشورها جمهوری اسلامی ایران بوده که حتی در صورت داشتن پول هم نمی‌تواند از همه ظرفیت‌هایش استفاده کرده و امکان تامین امکانات مورد نیاز از جمله دارو و مواد شوینده و ضدعفونی کننده را ندارد حال اینکه بخشی از تحریم ها مانع می شود تا کشور پول داشته باشد.

وی افزود: در شرایطی که کرونا به عنوان یک فاجعه انسانی نسل بشر را تهدید می‌کند باید تحریم‌های ظالمانه برداشته شود تا کشورها بتوانند با آن مقابله کنند، مسائل انسانی برای مقامات آمریکایی اهمیتی ندارد، این روزها درباره کرونا صحبت‌هایی مبنی بر جنگ بیولوژیک مطرح می‌شود که  هنوز استناداتی برای آن ارائه نشده اما واقعیت آن است که آمریکا در همین شرایط به دنبال فشارهای بیشتر و ایجاد شرایط سخت علیه ایران است پس ادامه شرایط تحریمی و افزایش فشارها از سوی مقامات آمریکایی مشخص است.

به گزارش ایسنا نقوی حسینی در پایان گفت: با توجه به چنین شرایطی ما از کشورهای جهانی می‌خواهیم که یک طرف تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی علیه ایران را لغو کنند تا بتوانیم با تامین دارو  امکانات با کرونا مبارزه کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه