رایزنی با قوه قضائیه جهت اعطای مرخصی به مادران زندانی و زندانیان محیط زیستی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی نمایندگان تهران، حمیده زرآبادی نماینده قزوین و عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده در نامه‌ای به سعید نمکی رئیس ستاد مقابله با کرونا خواستار مذاکره او با قوه قضاییه برای زندانیان  شدند که متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیرو تصمیمات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در خصوص امکان مرخصی زندانیان، ریاست محترم قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای بر ضرورت اقدام مجدانه و عاجل در خصوص زندانیان جهت مقابله با ویروس کرونا تأکید کردند.

همچنین همان طور که مستحضرید زندانیان، زندگی نزدیک به یکدیگر دارند و به نسبت از امکانات بهداشتی و درمانی لازم بی‌بهره‌اند که ظن به شیوع آنان به بیماری‌های واگیردار را افزایش می‌دهد و نیز بر میزان دغدغه‌مندی و مطالبات اجتماعی در خصوص سلامت زندانیان افزوده است.

این نگرانی‌ها مطالبات به حق اجتماعی، انسانی، اخلاقی و قانونی است که می‌بایست توسط مقامات ذی‌صلاح پیگیری شده و در خصوص اقدامات شفاف‌سازی صورت گیرد تا سلامت جسمی و خصوصا امنیت روانی زندانیان و خانواده‌شان در معرض خطر قرار نگیرد.

لذا از محضر جنابعالی مساعدت ویژه و انجام مکاتبات با ریاست محترم قوه قضاییه به منظور اعطای آزادی یا حتی‌الامکان مرخصی به زندانیان و تجهیز وسایل و کادر درمانی زندان تا پایان دوره بحران مربوط به شیوع ویروس کرونا با محوریت زندانیان زن، مادران و زندانیان محیط زیستی مورد استدعاست.

همچنین در ابتدای این نامه ذکر شده که به پیوست نامه خانواده‌های زندانیان محیط زیست به استحضار می‌رسد.

به گزارش ایسنا، پیش از این این چهار نماینده مجلس خواستار دستور شورای عالی امنیت ملی برای قرنطینه صددرصد نقاط بحرانی شده بودند.

پایان پیام/

مطالب مشابه