آخرین بیمارستان صحرایی ووهان تعطیل شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آخرین گروه بیماران متشکل از ۵۱ مبتلای بهبود یافته سه شنبه شب از این بیمارستان که شانزدهمین بیمارستان صحرایی ووهان بود مرخص شدند و به خانه هایشان بازگشتند و بیمارستان نیز تعطیل شد.

کارکنان قبل از بستن بیمارستان، تجهیزات پزشکی مانند دستگاه سی تی اسکن و فضای داخل و خارج آن را گندزدایی کردند.

در ۳۵ روز فعالیت بیمارستان های صحرایی در ووهان ۵ فوریه تا ۱۰ مارس ۲۰۲۰ "16 بهمن تا 20 اسفند" بیش از ۱۲ هزار مبتلا به ویروس کرونا در وضعیت خفیف در این بیمارستان ها بستری شدند.

آمارها حاکی است که بیماری کرونا در چین کنترل شده است به طوری که مقامات این کشور اعلام کردند برای چهارمین روز مستمر، شمار مبتلایان به کرونا در خارج از ووهان به صفر رسیده است.

"شی جین پینگ" رییس جمهوری چین که روز گذشته از شهر ووهان و شماری از بیماران این بیمارستان بازدید کرد گفت که شما باید اعتماد به نفستان را راسخ کنید و همه باید مطمئن باشیم که بر کرونا غلبه خواهیم کرد ووهان حتما پیروز می شود، هوبی حتما پیروز می شود، سراسر چین مسلما پیروز می شود.

به گزارش ایرنا کمیته ملی بهداشت و سلامت چین روز چهارشنبه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۲۲ تن جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور از دست داده و ۲۴ مورد مبتلا به این ویروس هم شناسایی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه