تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده توسط سازمان هلال احمر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن صفاریه با اشاره به ورود جمعیت هلال احمر به بحث تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک، گفت: در حال حاضر در یکی کارخانه هایمان ۵۰۰۰ لیتر در روز و در کارخانه دیگرمان هم‌۵۰۰۰ لیتر در روز مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز در کشور را تولید می کنیم. بر این اساس سازمان تدارکات جمعیت هلال احمر روزانه ۱۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده تولید می کند.

رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ادامه داد: شرکت پخش جمعیت هلال احمر مجوز توزیع این مواد ضدعفونی کننده را از وزارت بهداشت دریافت کرده است و این مواد را در داروخانه ها توزیع می کند. در عین حال در داروخانه هلال هم این مواد ضدعفونی کننده عرضه می شوند، در خصوص وضعیت مواد اولیه برای تولید مواد ضدعفونی کننده نیز از مواد اولیه تولید داخلی استفاده می کنیم. البته کمبودها و مشکلاتی وجود دارد، اما کار را ادامه می دهیم.

وی در خصوص برنامه این سازمان برای تولید ماسک جهت رفع کمبودها در این حوزه افزود: در زمینه تولید ماسک هم اقداماتی انجام شده که طی فرایندی تولید می‌شود. حتی بر اساس برنامه ریزی هایمان تولید ماسک از سوی جمعیت هلال احمر به سقف دو تا سه میلیون هم خواهد رسید، اما در حال حاضر در فرایند تولید ماسک‌ هستیم.

صفاریه تصریح کرد: یک مقدار ماسک‌ تولید کرده ایم، اما اینطور نیست که بتوان گفت روزانه میزان‌ مشخصی ماسک تولید می‌کنیم، باید توجه کرد که تمام فعالیت هایی که سازمان تدارکات جمعیت هلال احمر انجام‌ می دهد، باید با رعایت استانداردهای وزارت بهداشت باشد که این اقدام را انجام می دهیم و کاملا با وزارت بهداشت هماهنگیم.

به گزارش ایسنا رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در پایان اضافه کرد: طبق بخشنامه های صادر شده ما باید ماسک های تولیدی را به وزارت بهداشت ارایه دهیم، اما در نظر داریم که بعد از رسیدن به تولید انبوه ماسک، مجوز توزیع این ماسک ها در داروخانه هلال احمر را دریافت کنیم که ممکن است این‌ مجوز را بدهند یا ندهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه