وزیر صمت نسبت به نحوه توزیع اقلام احتکاری کشف شده توضیح دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی با اشاره به افزایش نرخ اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا، علی رغم تعیین نرخ مصوب، گفت: نرخ اقلام باید در بازار و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود از این رو دستگاه‌های مسئول، وزارت‌خانه‌ها و دستگاه های نظارتی باید مراقب باشند که اقلام مورد نیاز مردم با قیمت مناسب و متناسب با هزینه تولید به دست مصرف کننده برسد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: تولیدات بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید از مسیر همیشگی و با اولویت مراکز بهداشتی و درمانی توزیع شود، در حال حاضر در حوزه فروش اقلام بهداشتی که نرخ مصوب دارند نابسامانی‌هایی وجود دارد که سازمان تعزیرات باید به صورت جدی به این مسئله نظارت کند.

وی افزود: تعداد کارخانه‌های تولید ماسک در کشور و قیمت تمام شده محصولاتشان کاملا مشخص بوده و وزارت صنعت، معدن تجارت از آن اطلاع دارد. بنابراین وزارت صمت و شورای حمایت از مصرف کننده باید قیمت نهایی کالاها را به مردم اطلاع رسانی کنند و اگر در جایی غیر از این مبالغ عرضه شود مردم با شماره تلفن‌های تعیین شده تماس گرفته و تخلف مذکور را گزارش کنند. این بهترین حالت است که هم نظارت را به نوعی به دست خود مردم بدهیم و هم عرضه و تقاضا را به بازار بسپاریم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت بنیادی در پایان با اشاره به کشف تعداد زیادی اقلام بهداشتی احتکار شده توسط نیروی انتظامی گفت: وزارت صمت باید نسبت نحوه توزیع کالاهای کشف شده احتکاری توضیح دهد، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز حتما به این مسئله ورود کرده و از معاونین وزارتخانه در خصوص نحوه توزیع کالا گزارش می‌خواهد. چرا که علی رغم پتانسیل بالای کشور در زمینه تولید اقلام بهداشتی، نارضایتی‌ها عمومی وجود دارد. مسئولان مربوطه باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه