افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۳۶۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۲۷۲۹ نفر افزایش یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۴۳۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۷ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به  ۶۱۱ مورد رسید.

وی موارد جدید شناسایی شده کووید۱۹ در کشور به تفکیک استان ها را به شرح زیر اعلام کرد:

تهران: ۳۴۷
قم: ۳۲

گیلان: ۱۱۳
اصفهان: ۱۵۵

البرز: ۱۳۴
مازندران: ۱۷

مرکزی: ۱۱۵
قزوین: ۴۷

سمنان: ۴۷
گلستان: ۰

خراسان رضوی: ۳۰
فارس: ۱۱

لرستان: ۲
آذربایجان شرقی: ۵۹

خوزستان: ۴۸
یزد: ۷۳

زنجان: ۳۱
کردستان: ۵

اردبیل: ۳۳
کرمانشاه: ۸

کرمان: ۰
همدان: ۷

سیستان و بلوچستان: ۲
هرمزگان: ۰

خراسان جنوبی: ۴
خراسان شمالی: ۱

چهارمحال و بختیاری: ۰
ایلام: ۶

آذربایجان غربی: ۳۱
کهگیلویه و بویراحمد: ۰

بوشهر: ۷

به گزارش ایرنا جهانپور در پایان گفت: سفرهای نوروزی با توجه به شیوع ویروس کرونا یک عامل خطر است. از همه شخصیت‌های تاثیرگذار کشور می‌خواهیم که این پیام را به مردم برسانند که امسال شاهد سفرهای نوروزی در روزهای آتی نباشیم. زیرا همه زحمت‌های مردم و مشارکتی که داشته‌اند ممکن است با یک اقدام نابجا و سفرهای بی وقت به هدر برود. جامعه هنری و فرهنگی کشور و افراد صاحب نظر که جامعه زبان آنها را درک می‌کند حتما این پیام را به مردم منتقل کرده و بخواهند که امسال سفرهای نوروزی نداشته باشیم و مردم در خانه بمانند تا این بیماری را سریع‌تر کنترل کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه