فعالیت ۱۷۰ هزار پزشک بسیجی در مراکز درمانی برای مقابله با کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابراهیم متولیان درباره اقدامات این سازمان برای پیشگیری و مقابله با کرونا توضیح داد: پزشکان داوطلب ما با فرماندهی وزارت بهداشت برای خدمت‌رسانی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور سازماندهی شده‌اند. ما به وسیله اقشار بیست و دوگانه سازمان بسیج، سامانه‌ای را راه‌اندازی کردیم تا از این طریق بتوانیم آموزش‌های لازم را در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا به هم‌وطنان ارائه دهیم. 

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه 4030 گفت: این سامانه به وسیله داوطلبان و نیروهای جهادگر اداره می‌شود و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که 95 درصد از مردم از ابتلا به کرونا نگران هستند، ما همواره به مردم توصیه می‌کنیم این بیماری را جدی بگیرید، اما هراس نداشته باشید. ما با استفاده از 700 کانون بیمارستانی، نیروهایمان را به صورت داوطلبانه بسیج کرده‌ایم و در مراکز درمانی در حال خدمت‌رسانی هستند. 

وی افزود: در زمان شیوع بیماری کرونا در شهر قم، کادرپرستاری، بیهوشی و پزشکی ما بلافاصله به این شهر اعزام شدند، خوشبختانه با تمهیدات انجام شده، شیوع این بیماری در این شهر فروکش کرده، اما این موضوع به این معنا نیست که باید کرونا را جدی نگیریم، در حال حاضر وزارت بهداشت یک‌هزار بیمارستان دولتی دارد که نیروهای ما نیز در این بیمارستان‌ها و سایر بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های سازمان بسیج و نیروهای مسلح در حال خدمت‌رسانی هستند. ما تمام درمانگاه‌های سطح2 خودمان را برای مقابله با کرونا سازماندهی کرده‌ایم و افراد مشکوک پس از مراجعه به درمانگاه، در صورت داشتن علائم به بیمارستان ارجاع داده می‌شود. 

متولیان گفت: حدود 450 هزار پزشک در کشور در حال فعالیت هستند که از این تعداد 170 هزار نفر عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی هستند و در شرایط عادی این افراد در غالب 700 تیم شهید رهنمون در مناطق محروم خدمت‌رسانی می‌کردند و در حال حاضر به صورت ویژه در مراکز درمانی به بیماران کرونایی خدمت ارائه می‌کنند. 

به گزارش فارس رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور در پایان اضافه کرد: این سازمان در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا، اقدام به راه‌اندازی نقاهتگاه‌ها کرده است، ما از این طریق تلاش می‌کنیم تا بار بیمارستانی را کم کنیم، به این صورت که وزارت بهداشت پکیج دارویی مورد نیاز را دراختیار ما قرار می‌دهد و ما آن را به بیماران ارائه می‌کنیم، باید به این موضوع توجه داشته باشیم که مردم در صورت مشاهده علائم، بلافاصله به بیمارستان مراجعه نکنند، به دلیل اینکه احتمال ابتلا به کرونا در اماکن شلوغ زیاد است.

پایان پیام/

مطالب مشابه