اروپا اکنون کانون کروناویروس در جهان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همزمان با اعلام ۱۵ روز وضعیت اضطراری در اسپانیا، سازمان جهانی بهداشت خواستار آن شد تا اقدامات لازم برای مقابله با همه‌گیری کروناویروس در کشورهای اروپایی تشدید شود و کشورها اجازه ندهند وضعیت بحرانی‌تر شود.

"تدروس آدهانوم قبریسوس" دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: اکنون تمامی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا با کروناویروس درگیر هستند و تعداد افراد آلوده به این ویروس در این منطقه به ۲۵ هزار نفر رسیده است.

وی افزود: اروپا به کانون همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ تبدیل شده و تعداد موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری در اروپا نسبت به مابقی کشورهای جهان به استثنای چین فراتر رفته است.

در سراسر این قاره و خارج از آن دولت‌ها اقدام به تعطیل کردن مدارس، اعمال محدودیت در مرزها، لغو مراسم و مسابقات فرهنگی و ورزشی کرده‌اند. همچنین در برخی از کشورها وضعیت اضطراری اعلام شده است.

رئیس بخش بیماری‌های نوظهور در سازمان جهانی بهداشت نیز در اظهاراتی گفته است که امکان ندارد اعلام کرد چه زمانی همه‌گیری این بیماری در جهان به اوج خود می‌رسد.

به گزارش ایسنا دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پایان گفت: کشورها باید رویکرد جامعی نسبت به همه‌گیری این بیماری اتخاذ کنند، تنها انجام تست تشخیصی کروناویروس کافی نیست. همچنین محدود کردن تماس‌ها و قرنطینه کردن به تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه لازم است تمامی اقدامات در کنار هم اجرایی شوند. لذا ضرورت دارد افراد آلوده به این ویروس شناسایی شده، تحت آزمایش قرار گیرند و درمان شوند تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه