خطر ابتلا به ویروس کرونا همه را تهدید می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی با بیان اینکه در حال حاضر در اوج شیوع کرونا قرار داریم گفت: متاسفانه تعداد مبتلایان بیشتر از تعداد بهبود یافتگان است و اگر شهروندان در خانه نمانند تعداد افراد مبتلا افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر خودداری شهروندان از سفرهای غیرضرور افزود: به عنوان مثال اگر قرار باشد یک میلیون نفر از جمعیت استانی به استانی دیگر سفر کنند ساختار سلامت در این استان به خوبی نخواهد توانست جوابگوی پذیرش بیماران جدید باشد.برخی نمایندگان در نشست با وزیر بهداشت از اشباع مراکز درمانی حوزه انتخابیه‌شان ابراز نگرانی کردند، خطر کرونا همه را تهدید می‌کند و حتی گزارشاتی از ابتلای نوزادان به این ویروس منتشر شده بنابراین نیاز است مردم کرونا را جدی بگیرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: دغدغه تمامی مسئولان جلوگیری از گسترش بیماری با رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی است زیرا رعایت این موارد از سوی مردم به سیستم بهداشت و درمان کشور کمک زیادی می‌کند. اگر میزان بروز این بیماری افزایش یابد نظام بهداشت و درمان قادر نخواهد بود خدمات مناسبی را ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت بنیادی در پایان در مورد استفاده از قوه قهریه برای برخورد با افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و به سفرهای غیرضرور روی می‌آورند افزود: فرهنگ ما بسیار غنی است و مردم ما بسیاری از مسائل را رعایت می‌کنند و به نظر می‌رسد با ارتباط مناسب و اعتمادسازی از تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا تمکین و مسائل را رعایت کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه