همکاری دوجانبه سازمان نظام پزشکی و شهرداری تهران برای کنترل کرونا در پایتخت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در این نشست که با حضور محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور و زینب نصیری، مدیرکل سلامت شهرداری تهران  برگزار شد، زمینه‌های همکاری مشترک برای کنترل بیماری کرونا و کاهش شیوع آن در بین شهروندان در آستانه سال نو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست جوادی یگانه ضمن ارائه گزارشی از اجرای دو مرحله نظرسنجی از شهروندان نسبت به بیماری کرونا، آمادگی شهرداری تهران برای همکاری با سازمان نظام پزشکی در راستای اجرای برنامه‌های مشترک به منظور کنترل و مهار بیماری کرونا را اعلام کرد.

زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران  گزارشی از مجموعه اقدامات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در جهت کنترل بیماری کرونا ارائه داد و به بیان پیشنهادهای همکاری مشترک پرداخت.

در ادامه محمدرضا ظفرقندی رئیس کل نظام پزشکی کشور ضمن تقدیر از فعالیت‌های شهرداری تهران طرح‌های اکران شده در سطح شهر تهران را بسیار قابل توجه دانست و همکاری سازمان نظام پزشکی با شهرداری تهران را در این زمینه اعلام کرد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های قابل توجه در این دو نهاد افزود: با هم افزایی یکدیگر می‌توان خدمات شایان توجهی را به شهروندان ارائه کرد.

رئیس کل نظام پزشکی کشور ضمن استقبال از پیشنهادهای ارائه شده از سوی شهرداری تهران در زمینه کنترل و مهار بیماری کرونا تاکید کرد که اقدامات لازم در اسرع وقت نسبت به عملیاتی کردن آن صورت پذیرد.

از عمده‌ترین مصوبات این نشست می‌توان به انتشار محتوای آموزشی با همکاری طرفین و با استفاده از ظرفیت‌های مشترک دوجانبه، حمایت شهرداری از کادر درمانی بیمارستان‌ها و پزشکان ارائه دهنده خدمت در مطب‌های سطح محله، همکاری برای تجربه‌نگاری پزشکان، کادر بهداشتی و درمانی و مسوولان خانه‌های سلامت محلات شهر تهران و مشارکت در قانع‌سازی مردم برای ماندن در خانه توسط پزشکان اشاره کرد.

بر اساس گزارش شهرداری تهران همچنین مقرر شد ضمن در اختیار قراردادن نتایج نظر سنجی انجام شده در سطح شهر تهران از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری به سازمان نظام پزشکی و نصب بنرهای یادبود شهدای خدمت در سطح شهر، پزشکان داوطلب جهت ارایه خدمت در سراهای محله منتخب از طرف سازمان نظام پزشکی به شهرداری معرفی شوند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه