اختصاص سامانه "آرمان" به آموزش درباره کروناویروس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، هم‌اکنون محتواهای متعددی در این رابطه تولید شده و در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در حال پخش است که قسمت عمده آنها از منابع معتبر و بر پایه اصول علمی نیستند. همچنین عامه مردم برای اطلاع از واقعیات این بیماری مجبور به مراجعه به سایت‌ها و کانال‌های مختلفی هستند که هر کدام از آنها در صورت صحیح بودن هم، تنها به قسمتی از این بیماری پرداخته‌اند.

بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با توجه به رسالت موکس‌ها در آموزش همگانی، بر آن شد تا با اختصاص بخشی از سامانه موکس کشوری آرمان، مجموعه جامعی از محتواهای الکترونیکی(اعم از فیلم، کلیپ، پوستر، راهنما و …" را در طی یک فعالیت فشرده شبانه‌روزی جمع‌­آوری و دسته بندی کند.

به گزارش ایسنا در حال حاضر سامانه آرمان با صدها محتوا در زمینه‌های تعریف کرونا، راه‌­های انتقال، علایم و تشخیص، کلیات پیشگیری، مواد ضد عفونی و حفاظتی، کرونا در خانه، کرونا در محیط کار، کرونا در اماکن عمومی، کرونا و مادران شیرده و باردار، کرونا و افراد مسن، کرونا و کودکان، کرونا و بیماری‌های خاص، کرونا و سلامت روان، کرونا و تغذیه، مراقبت از بیمار، باورهای غلط و زنگ تفریح کرونایی و … در آدرس http://arman.vums.ac.ir/corona اطلاعاتی را به صورت رایگان در اختیار جامعه قرار می‌دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه