طی شبانه‌روز گذشته مبتلایان به کرونا در ووهان به یک نفر کاهش یافت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، با این حال کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ مورد وارداتی ابتلا به کرونا در چین ثبت شده و ۱۲ تن دیگر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در شهر ووهان جان خود را از دست داده اند در حالی که دو نفر مشکوک هم شناسایی شده اند.

بر اساس این آمار از ۲۰ مورد افراد مبتلا وارداتی به چین ۹ مورد در پکن، سه مورد در شانگهای، سه مورد در گواندونگ و در استان های ججیانگ، شاندونگ، یونن، شانشی و منطقه خودمختار گوانگشی هم هر کدام یک مورد گزارش شده است.

بر اساس گزارش کمیسیون ملی بهداشت چین، در ۲۴ ساعت گذشته همچنین در چین ۱۳ تن جان باخته اند که تمام آنها در شهر ووهان کانون اولیه این ویروس بوده است با این حساب شمار کل مبتلایان در چین به ۸۰ هزار و ۸۸۱ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۲۲۶ نفر رسیده است.

تعداد کل مبتلایانی که از خارج به چین برگشته اند هم به ۱۴۳ نفر افزایش یافته است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد با درمان ۹۳۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل بهبود یافتگان در چین به ۶۸,۶۷۹ نفر رسیده است.

علاوه بر خاک اصلی چین، ۲۳۵ نفر هم در نواحی خودمختار و ویژه هنگ کنگ، ماکائو و تایوان به کرونا مبتلا شده اند.

با کاهش چشمگیر آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ووهان کانون اصلی این بیماری واقع در مرکز چین، بامداد امروز سه شنبه نخستین گروه از پزشکان این شهر را ترک کردند، این گروه شامل ۴۳ تن از پزشکان استان شانشی واقع در شمال غرب چین بودند که ساعت ۷ صبح امروز سه شنبه با ۹ اتوبوس ووهان را ترک کردند.

در دو ماه گذشته سه هزار و ۶۷۵ پزشک در قالب ۴۱ تیم پزشکی از سراسر چین، به ۱۴ بیمارستان موقت و هفت بیمارستان معین در ووهان مرکز استان هوبی، کانون شیوع ویروس کرونا در چین خدمت رسانی می کردند.

پیش از این نیز 16 بیمارستان موقت ووهان به دنبال کاهش شمار مبتلایان تعطیل شده بودند.
 
به گزارش ایرنا سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان با شناسایی ۱۳ هزار و ۸۷۴ تن در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۶ هزار و ۴۳۴ نفر و شمار جان باختگان هم با ثبت ۸۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به سه هزار و ۳۸۸ تن رسیده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه