بیش از یک میلیون بهبودیافته کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین در پی همه گیری بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان تاکنون حدود ۲۳۹ هزار و ۶۱۵ نفر جان خود را از دست داده و بیش از یک میلیون و ۸۳ هزار و ۸۱۶ نفر از مبتلایان نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

ایالات متحده آمریکا در جایگاه نخست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. در اروپا کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند.

مقامات برخی از کشورها از جمله انگلیس اعلام کرده‌اند که شیوع کروناویروس در کشورشان به نقطه اوج خود رسیده و در تعدادی از کشورها نیز بزودی محدودیت‌های اعمال شده برداشته می‌شود.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۴۹۲ مبتلا، ۶۵ هزار و ۷۷۶ قربانی
2_ اسپانیا ۲۴۲ هزار و ۹۸۸ مبتلا، ۲۴ هزار و ۸۲۴ قربانی

3_ ایتالیا ۲۰۷ هزار و ۴۲۸ مبتلا، ۲۸ هزار و ۲۳۶ قربانی
4_ انگلیس ۱۷۷ هزار و ۴۵۴ مبتلا، ۲۷ هزار و ۵۱۰ قربانی

5_ فرانسه ۱۶۷ هزار و ۳۴۶ مبتلا، ۲۴ هزار و ۵۹۴ قربانی
6_ آلمان ۱۶۴ هزار و ۷۷ مبتلا، ۶۷۳۶ قربانی

7_ ترکیه ۱۲۲ هزار و ۳۹۲ مبتلا، ۳۲۵۸ قربانی
8_ روسیه ۱۱۴ هزار و ۴۳۱ مبتلا، ۱۱۶۹ قربانی

9_ ایران ۹۵ هزار و ۶۴۶ مبتلا، ۶۰۹۱ قربانی
10_ برزیل ۹۲ هزار و ۲۰۲ مبتلا، ۶۴۱۲ قربانی

به گزارش ایسنا سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آنها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۷۵ مبتلا، کانادا با ۵۵ هزار و ۶۱ مبتلا، بلژیک با ۴۹ هزار و ۳۲ مبتلا و همچنین کشورهای پرو، هلند، هند، سوئیس، اکوادور، پرتغال،عربستان، سوئد، ایرلند و مکزیک هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه