تهران همچنان به‌عنوان یک شهر آلوده تلقی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران تقریبا حدود ۲۰۰ مورد جدید در بخشهای عادی و ۸۵ مورد جدید نیز در بخشهای ویژه بستری شدند و ۲۵۲ بیمار نیز از بخشهای درمانی ترخیص شدند.

وی افزود: در مجموع آمار کل بستری شده عادی و ویژه ما در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل حدود منفی ۱,۷ درصد کاهش داشته است. در بخش مراجعان نیز شاهد کاهش آمار بوده ایم و حدود دو درصد نیز در مجموع تختهای بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته کاهش اقامت بستری را شاهد بوده ایم، گرچه نسبت به روزهای گذشته شاهد کاهش آمار با شیب نستبا ملایم تری هستیم اما این شرایط را باید شکننده تلقی کنیم. زیرا به دلیل ذات فریب کارانه این ویروس، نوپدید بودن و ماهیت خاص تموج و شناور بودن آن در کلانشهرهایی نظیر تهران باید همچنان مراقبت کرده و احتیاطات لازم را به کار بندیم چون ممکن است به سرعت شرایط تغییر کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: با توجه به این که تعدادی از افراد ممکن است علایم بالینی نداشته باشند و به عنوان حامل در سطح شهر تردد کنند می توانند به سرعت بیماری را منتشر کنند. بنابراین کمافی سابق باید تهران را یک شهر آلوده تلقی کنیم. به ویژه سطوحی که در تماس مشترک بین شهروندان است باید به عنوان سطح آلوده تلقی شود تا خلاف آن ثابت شود، به دلیل این که استان تهران و شهر تهران از جمله شهرهای پرمخاطره است تصمیم گیری در مورد مشاغل پرخطر از یک ملاحظات خاص شهر تهران برخوردار خواهد بود.

زالی با اشاره به تجمع و  حضور برخی افراد در کنار بوستان‌ها و پارک‌ها هشدار داد: این بیماری مطلقا از جامعه رخت نبسته است و نباید فریب کاهش آمار را خورد. اگر امروز با یک فراز و فرود آماری روبرو هستیم این شرایط کاملا شکننده، ناپایدار و بی ثبات تلقی می شود و به معنای عادی سازی شرایط  و رسیدن بیماری به افول قطعی نیست، اگر بتوانیم شرایطی را ایحاد کنیم که به مدت دو هفته میزان مراجعان بیمارستانی و مجموعه شرایط بیمارستانی روبه تنزل باشد آن وقت می توانیم از ثبات بیشتر صحبت کنیم و این شرایط باید حداقل دو هفته به طول بینجامد، از شهروندان تهرانی درخواست داریم همچنان ملاحظات بهداشتی را رعایت کرده و به ویژه از حضور غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
 
به گزارش ایسنا وی در پایان اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد بازگشایی برخی از مشاغل بودیم که کم خطر بودند اما استمرار بازگشایی کسب و کارها به خود صاحبان آنها باز می‌گردد و اگر صاحبان مشاغل پروتکل ها را رعایت کنند مشکلی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت، اما متاسفانه این روزها شاهد این هستیم که برخی از اصناف هنوز پروتکل های لازم را جدی نگرفته اند که این موضوع هم باعث ایجاد مشکل برای خود صاحبان صنوف و هم مشتریان آنها خواهد کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه