شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برزیل از ایران پیشی گرفت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آخرین آمارها از روند شیوع کروناویروس در جهان حاکی از آن است که تعداد مبتلایان به سه میلیون و ۴۸۴ هزار و ۴۸۳ نفر رسیده است همچنین در پی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان تاکنون ۲۴۴ هزار و ۷۸۰ نفر جان خود را از دست داده و یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۵۷۶ نفر از مبتلایان نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

ایالات متحده آمریکا در جایگاه نخست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. در اروپا کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند.

مقامات برخی از کشورها از جمله انگلیس اعلام کرده‌اند که شیوع کروناویروس در کشورشان به نقطه اوج خود رسیده است و شمار قربانیان این بیماری در انگلیس به‌زودی از ایتالیا سبقت می‌گیرد. در تعدادی از کشورها نیز به‌زودی محدودیت‌های اعمال شده برداشته می‌شود.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۷۷۴ مبتلا، ۶۷ هزار و ۴۴۴ قربانی
2_ اسپانیا ۲۴۵ هزار و ۵۶۷ مبتلا، ۲۵ هزار و ۱۰۰ قربانی

3_ ایتالیا ۲۰۹ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۲۸ هزار و ۷۱۰ قربانی
4_ انگلیس ۱۸۲ هزار و ۲۶۰ مبتلا، ۲۸ هزار و ۱۳۱ قربانی

5_ فرانسه ۱۶۸ هزار و ۳۹۶ مبتلا، ۲۴ هزار و ۷۶۰ قربانی
6_ آلمان ۱۶۴ هزار و ۹۶۷ مبتلا، ۶۸۱۲ قربانی

7_ ترکیه ۱۲۴ هزار و ۳۷۵ مبتلا، ۳۳۳۶ قربانی
8_ روسیه ۱۲۴ هزار و ۵۴ مبتلا، ۱۲۲۲ قربانی

9_ برزیل ۹۷ هزار و ۱۰۰ مبتلا، ۶۷۶۱ قربانی
10_ ایران ۹۶ هزار و ۴۴۸ مبتلا، ۶۱۵۶ قربانی

بنابراین گزارش، سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۷۷ مبتلا، کانادا با ۵۶ هزار و ۷۱۴ مبتلا، بلژیک با ۴۹ هزار و ۵۱۷ مبتلا همچنین کشورهای پرو، هلند، هند، سوئیس، اکوادور، عربستان سعودی، پرتغال، مکزیک، سوئد و ایرلند هستند.

همچنین در آمریکای لاتین وضعیت شیوع کروناویروس به شدت وخیم شده و اکنون این منطقه به یکی از کانون‌های شیوع این ویروس‌ تبدیل شده است. برزیل نیز با قرار گرفتن در رتبه نهم فهرست جهانی کشورهای درگیر کرونا بیشترین شمار مبتلایان آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است‌. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه