خروج چین از لیست ۱۰ کشور اول
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید که اکنون در ۲۱۲ کشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان در حال افزایش است.

طبق آمارها تاکنون سه میلیون و ۵۶۶ هزار و ۸۰۵ نفر در جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند که از این میان ۲۴۸ هزار و ۳۰۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۸۲ نفر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بهبود پیدا کرده‌اند.

ایالات متحده آمریکا همچنان در جایگاه نخستِ کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و رئیس جمهوری این کشور اخیرا گفته که تعداد قربانیان همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا ممکن است به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

به رغم تعداد بالای مبتلایان و قربانیان، ترامپ تاکید دارد که کسب و کارها، پارک ها و مدارس باید برای بازگشایی آماده شوند. این درحالیست که کارشناسان هشدار می‌دهند در صورت تعجیل در لغو فاصله گذاری اجتماعی، شیوع ویروس کرونا دوباره افزایش خواهد یافت.

در اروپا نیز کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند و آمار مبتلایان و تلفات این بیماریِ واگیردار در انگلیس به این دو کشور نزدیک شده است.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۳۸۵ مبتلا، ۶۸ هزار و ۶۰۰ قربانی
2_ اسپانیا ۲۴۷ هزار و ۱۲۲ مبتلا، ۲۵ هزار و ۲۶۴ قربانی

3_ ایتالیا ۲۱۰ هزار و ۷۱۷ مبتلا، ۲۸ هزار و ۸۸۴ قربانی
4_ انگلیس ۱۸۶ هزار و ۵۹۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۴۶ قربانی

5_ فرانسه ۱۶۸ هزار و ۶۹۳ مبتلا، ۲۴ هزار و ۸۹۵ قربانی
6_ آلمان ۱۶۵ هزار و ۶۶۴ مبتلا، ۶۸۶۶ قربانی

7_ روسیه ۱۳۴ هزار و ۶۸۷ مبتلا، ۱۲۸۰ قربانی
8_ ترکیه ۱۲۶ هزار و ۴۵ مبتلا، ۳۳۹۷ قربانی

9_ برزیل ۱۰۱ هزار و ۸۲۶ مبتلا، ۷۰۵۱ قربانی
10_ ایران ۹۷ هزار و ۴۲۴ مبتلا، ۶۲۰۳ قربانی

به گزارش ایسنا سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۸۰ مبتلا، کانادا با ۵۹ هزار و ۴۷۴ مبتلا، بلژیک با ۴۹ هزار و ۹۰۶ مبتلا همچنین کشورهای پرو، هند، هلند، سوئیس، اکوادور، عربستان سعودی، پرتغال، مکزیک، سوئد، ایرلند و پاکستان هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه