پایان اپیدمی کرونا قابل پیش‌بینی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در گفت‌وگو با شبکه تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلا به بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: در جریان عادی سازی در کشور، ممکن است خطر جدی تری در انتظار باشد. به هر حال هنوز ویروس در کشور وجود دارد و تا زمانی که ریشه کن نشده یا با ساخت واکسن روند مصون سازی در پیش گرفته نشود، خطر از بین نمی رود.

وی ادامه داد: با افزایش تردد، آلودگی سطوح تماسی بیشتر می شود که این امر ممکن است منجر به ایجاد روند متفاوتی از ابتلا به این بیماری نسبت به قبل شود و با توجه به دوره نهفتگی ویروس، آثار آن در روزهای آینده بروز می کند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران کماکان بر لزوم رعایت بهداشت فردی و عمومی تاکید کرد و افزود: علی‌رغم کاهش انگیزه و ایجاد احساس خستگی در مردم، رعایت اصول اولیه بهداشت همچنان توصیه می شود، چراکه در هر صورت سلامت بسیار اهمیت دارد.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زالی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر ریشه کنی ویروس کووید-۱۹ تا ۲۷ اردیبهشت ماه در ایران بر اساس نتیجه یک تحقیق علمی در سنگاپور، اظهار کرد: پایان یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست. نمی توان به قطعیت در خصوص یک پژوهش در خارج از کشور نظر داد و بهتر است به گزارش های میدانی در داخل کشور اکتفا کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه