مطالبات بیمارستان‌های دولتی از تامین اجتماعی به روز است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی سالاری، در دیدار وزیر و مدیران ارشد تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معاون اول رئیس جمهور افزود: با آخرین پرداختی انجام شده در هفته گذشته، مطالبات بیمارستان‌های دولتی کاملا به روز شده و پرداخت‌ها مطابق قانون در حال انجام است.

وی درباره مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد با این سازمان نیز گفت: از ماه‌های پایانی سال گذشته درحال پرداخت مطالبات این مراکز هستیم و تأخیر در پرداخت مطالبات از ۱۸ ماه به ۴ ماه رسیده است.

سالاری اظهار امیدواری کرد: امیداریم با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه سال جاری وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی نیز به روز شود.

وی به ضرورت تلخیص بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی سراسر کشور بر اساس حدود ۲هزار بخشنامه فعالیت می‌کنند که با تنقیح و تلخیص این بخشنامه‌ها امیدواریم تا شهریور ماه سال جاری بتوانیم تعداد بخشنامه‌ها را به ۶۰ مورد کاهش دهیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، سطح بندی خدمات درمانی این سازمان را از دیگر برنامه‌های مهم در راستای برقراری عدالت در دسترسی به خدمات درمانی در سطح کشور برشمرد و گفت: این کار با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

سالاری افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود مراکز درمانی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت متناسب با نیاز هر منطقه برای افزایش ظرفیت مراکز موجود و یا احداث مراکز جدید تصمیم گیری می‌شود.

وی از طرح ویژه‌ مدیران آینده برای انتصاب مدیران در سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: به منظور تحقق شایسته سالاری و انتخاب بهترین افراد برای انتصاب در سمت‌های مدیریتی آزمون کتبی از طریق سازمان سنجش در بین حدود ۷هزار نفر از همکاران متقاضی برگزار شد که نتیجه این آزمون در کنار مصاحبه‌های تخصصی و سوابق شغلی کارکنان مبنای انتصاب افراد در پست‌های مدیریتی خواهد بود و تا کنون ۱۵۰ انتصاب بر اساس همین معیارها انجام شده است.

سالاری با بیان اینکه مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی عملکرد موفقی در زمینه ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا داشته‌اند، گفت: حدود ۱۶ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی بستری شدند و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی نشانه موفقیت بخش درمان این سازمان در خدمت رسانی به بیماران است.

وی اظهار امیدواری کرد که متناسب با خدمات ارائه شده به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، بخشی از منابع مالی هزینه شده برای این بیماران از سوی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه