مانند سایر کشورها بیماران کرونایی را انتخابی درمان نمی‌کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند در اولین اظهارات تصویری‌ خود پس از بهبودی از کرونا، گفت: ما از زمانی که مطلع شدیم تعدادی از هموطنانمان درگیر بیماری کرونا شده‌اند، در صف اول مقابله با بیماری ایستادیم. در تیم اورژانس کشور از پیش از شیوع بیماری تمهیداتی برای تیم‌های عملیاتی ویژه اندیشیده بودیم.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه ۴۰۰ تیم عملیاتی ویژه بعد از زلزله کرمانشاه در کشور آغاز به کار کرد گفت: کار ما فوریت‌های پزشکی است. از زمانی که دانشجوهای ایرانی ساکن ووهان چین به کشور بازگشتند، کار اورژانس کشور آغاز شده است و در کنار وزارت بهداشت که تنها بود، ایستادیم. ۱۴ روز در حال خدمت رسانی به این دانشجویان بودیم و حتی خدمات هتلینگ در شرایط قرنطینه نیز توسط کادر اورژانس به این عزیزان ارائه می‌شد، بر اساس ابلاغ وزیر محترم بهداشت بنده در بخش لجستیک و پشتیبانی کرونا کار خود را آغاز کردم. روزهای ابتدایی شیوع بیماری هر دو ساعت یک بار برای شهرهای قم، گیلان و تهران تجهیزات ارسال می‌کردیم.

وی افزود: روز جمعه‌ای که انتخابات مجلس شورای اسلامی بود با آقای لاریجانی به قم رفته و اقدام به بازدید از بیمارستان‌ها کردیم. بنده مرتبا در جریان بازدیدها بودم و شاید در شبانه‌روز یک یا دو ساعت استراحت داشتم. روزی با احساس خستگی به بیمارستان خاتم‌الانبیا مراجعه کردم که با انجام سی‌تی اسکن مشخص شد به کرونا مبتلا شده‌ام. از ۱۱ شب همان روز به مدت ۱۴ روز بیهوش شدم و حتی در یک روز اورژانسی پزشکان از بنده قطع امید کردند اما خوشبختانه با دعای خیر مردم و خانواده شهدا، بهبود یافتم، در شرایط فعلی تنها دشمن ما کرونا نبود بلکه تحریم‌ها نیز دشمن ما بودند، حتی اجازه ورود محصولات حفاظتی را به ما نمی‌دادند.

کولیوند با اشاره به افتخارات تیم اورژانس کشور گفت: ما در زلزله کرمانشاه افتخارات بزرگی رقم زدیم. در کمتر از ۷۲ ساعت ۱۹۸۰ عمل جراحی موفق داشتیم. در کمتر از ۱۵ ساعت ۶ بیمارستان سیار در منطقه احداث کردیم. ۷ هزار و ۳۵۰ مصدوم را در کمتر ۲۰ ساعت به سایر شهرها انتقال دادیم. ۱۰۰ عمل پیوند عضو موفق انجام شد و... که همگی از افتخارات این نظام است، دو خدمت در قالب دو کد برای احیای بیماران سکته قلبی و مغزی تعریف کرده‌ایم و تاکنون بالغ بر ۸۵ هزار نفر سکته حاد قلبی در کمتر از ۶۰ دقیقه به بیمارستان رسیده‌اند. در اجلاس وزرای بهداشت مناطق مدیترانه شرقی، یکی از معاونین بهداشتی یکی از کشورها دچار سکته قلبی شد که در کمتر از ۳۴ دقیقه به بیمارستان رسانده شد.

به گزارش ایسنا رییس اورژانس کشور در پایان اضافه کرد: در شرایطی که کرونا تمام کشورهای جهان را درگیر کرده‌است، ما توانستیم دستگاه ونتیلاتور تولید کنیم تا لازم نباشد مانند سایر کشورها بیماران را انتخابی درمان کنیم، بچه‌های اورژانس ۱۱۵ در بحران کرونا با وجود چهار برابر شدن تماس‌ها گمنام عمل کردند بدون آن که کوچک‌ترین نارضایتی داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه