داوطلبان هلال احمر و صلیب سرخ در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در پیام کریم همتی آمده است: 

نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر پس از شیوع ویروس کووید-۱۹ در حال گذراندن دوره بسیار مهمی از فعالیت‌های بشردوستانه در عصر معاصر و کمک به آسیب‌دیدگان است؛ بنا بر این شایسته است که در ابتدای سخن و به مناسبت "روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر"، والاترین تکریم‌ها و قدردانی‌ها را به داوطلبان و امدادگران عزیز هلال احمر ایران و دیگر همکاران در جمعیت‌های ملی تقدیم کنم که در این شرایط اضطراری، از پرتو انوار قلب‌های مهربان‌شان، امید به زندگی در بسیاری از افراد و خانواده‌های متاثر از ویروس کرونا جوانه زده است. هشتم می بر همه هلال احمری‌ها مبارک.

با این که در گردنه‌های پر پیچ و خم کرونا هنوز به خط پایان نرسیده‌ایم اما یقینا با ایثار و فداکاری شما داوطلبان، جوانان، امدادگران، پزشکان، پرستاران، خیرین، کارکنان و مدیران هلال احمر، خدمات شبانه‌روزی به متاثرین از این ویروس منحوس با قدرت استمرار خواهد داشت و ان شاء الله در تاریخ بشردوستی کشور این حقیقت ثبت خواهد شد که خدمتگزاران بی‌ادعای مردم در هلال احمر، چگونه این مسیر سخت را با سرافرازی طی کردند تا فصلی غرورآفرین در تاریخ هلال احمر جمهوری اسلامی ثبت شود.

در روزهایی که شیوع ویروس کرونا، مقوله نوعدوستی را به چالشی در برخی جوامع تبدیل کرده است و انسان‌ها قدر لحظه‌های با هم بودن و مهربانی را بیشتر درک می‌کنند، "روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر" فرصت مناسبی برای مرور و بازخوانی رسالت‌ها و وظایفی است که در جمعیت‌های ملی بر عهده داریم. 

وقتی که مشتاقانه به "رسالت" ترویج نوعدوستی عمل می‌کنیم، زمانی که "وظیفه" امدادرسانی به همنوعان آسیب‌دیده از حوادث را با سرعت انجام می‌دهیم و آن گاه که خود را مسئول می‌دانیم به ندای نیازمندان و دردمندان که تحقق شعار "تسکین آلام بشری" را در دستان پرتوان امدادگران و جوانان و قلب‌های مهربان داوطلبان و خیرین نیکو سیرت جستجو می‌کند، پاسخ دهیم، قطعا روح ما به بزرگی می‌رسد، صفات نیک انسانی در ما تقویت می‌شود و رسیدن به قله‌های کمال برای ما آسان می‌گردد.

اینها هدیه‌های معنوی بشردوستی برای ما هستند و امروز که دنیا تحت تاثیر کرونا قرار دارد، ارزش رسالت‌های صلیب سرخ و هلال احمر بیش از پیش معلوم می‌شود. امسال "روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر" متفاوت از سال‌های پیش است؛ حافظان سلامت و کادرهای درمانی نیز همچون داوطلبان هلال احمر و صلیب سرخ، متعهدانه در کنار بیماران و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا حضور دارند و در خط مقدم با این بیماری مقابله می‌کنند؛ پیروزی بشردوستی بر کووید-۱۹ نزدیک است. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه