بیش از ۱۸۰۰ کارشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی گفت: یکی از اقدامات وزارت بهداشت در حوزه بهداشت انجام ویزیت پایه جمعیت دارای پزشک خانواده و کاهش پرداخت از جیب مردم است. در حال حاضر دارو در سطح یک در مقایسه با فرانشیز ۳۰% رایگان بوده و سنجش دانش آموزان توسط پزشکان خانواده انجام می‌شود.

وی افزود: با برنامه ریزی‌های انجام گرفته رویکرد اعضای تیم سلامت از درمان‌نگر به سلامت‌نگر تغییر کرده است، برنامه‌های تشخیص و مراقبت اختلالات شایع روانپزشکی،  آموزش مهارت‌های فرزند پروری، خود مراقبتی در سلامت روان و آموزش مهارت‌های زندگی از جمله اقدامات وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان محسوب می‌شود، یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت با توجه به بروز حوادث طبیعی و غیر مترقبه در کشور انجام حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه است. ما در زمینه پیشگیری از همسر آزاری و کودک آزاری برنامه‌های ویژه ای را در دستور کار قرار  داریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان معاون کل وزارت بهداشت در پایان گفت: در زمینه پیشگیری از مصرف دخانیات، الکل، مواد مخدر و کاهش آسیب مصرف مواد مخدر برنامه‌های مختلفی در حوزه سلامت روان در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد، امروزه ۸۰ درصد از برنامه‌های سلامت روان، سلامت اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد در نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی ادغام و در همین خصوص بیش از ۱۸۰۰ کارشناس سلامت روان در دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب و بکار گیری شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه