شمار مبتلایان به کرونا از ۴ میلیون نفر گذشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در حالی که در بسیاری از کشورها، قوانین مرتبط با محدودیت تردد به منظور مقابله با شیوع این ویروس تا حدودی برداشته شده و فعالیت‌های اقتصادی به صورت تدریجی بازگشایی شده است، شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید که اکنون در ۲۱۲ کشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان در حال افزایش است.

طبق آمارها تاکنون چهار میلیون و ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در جهان به کروناویروس جدید مبتلا شده‌اند که از این میان ۲۷۶ هزار و ۲۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک میلیون و ۳۸۷ هزار و ۲۵۹ نفر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بهبود پیدا کرده‌اند.

آمار نشان می‌دهد از میان دو میلیون و ۳۵۰ هزار و ۹۷۲ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان تنها ۴۸ هزار و ۶۹۹ مورد، معادل دو درصد از کل مواردِ ابتلا، شرایط وخیم داشته و دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۷۳ مورد، معادل ۹۸ درصد از کل مواردِ ابتلا، وضعیت خفیفی از لحاظ ابتلا به بیماری کووید-۱۹ دارند.

برخی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بیشترین موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ را در روزهای اخیر گزارش کرده‌اند. همچنین موارد گزارش شده در آمریکای لاتین، آفریقا و روسیه رو به افزایش است.

ایالات متحده آمریکا همچنان در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید-۱۹ در میان کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در قاره اروپا نیز کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند اما آمار قربانیان این بیماریِ واگیردار در انگلیس از این دو کشور عبور کرده و بعد از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.

روند افزایش مبتلایان در روسیه نیز سرعت بسیار بالایی داشته و سیستم درمانی مسکو، پایتخت این کشور با فشار بسیار زیادی مواجه شده است.

برزیل و روسیه طی چند روز اخیر با افزایش سریع شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان از برخی از دیگر کشورها پیشی گرفته‌اند. همچنین سنگاپور، بلاروس و قطر نیز در میان کشورهایی با بیش از ۲۰ هزار مبتلا قرار گرفته‌اند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده یک میلیون و ۳۲۲ هزار و ۱۶۳ مبتلا، ۷۸ هزار و ۶۱۶ قربانی
2_ اسپانیا ۲۶۰ هزار و ۱۱۷ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۹۹ قربانی

3_  ایتالیا ۲۱۷ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۳۰ هزار و ۲۰۱ قربانی
4_ انگلیس ۲۱۱ هزار و ۳۶۴ مبتلا، ۳۱ هزار و ۲۴۱ قربانی

5_ روسیه ۱۸۷ هزار و ۸۵۹ مبتلا، ۱۷۲۳ قربانی
6_ فرانسه ۱۷۶ هزار و ۷۹ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۳۰ قربانی

7_ آلمان ۱۷۰ هزار و ۵۸۸ مبتلا، ۷۵۱۰ قربانی
8_ برزیل ۱۴۶ هزار و ۸۹۴ مبتلا، ۱۰ هزار و ۱۷ قربانی

9_ ترکیه  ۱۳۵ هزار و ۵۶۹ مبتلا، ۳۶۸۹ قربانی
10_ ایران ۱۰۴ هزار و ۶۹۱ مبتلا، ۶۵۴۱ قربانی

به گزارش ایسنا سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۸۷ مبتلا، کانادا با ۶۶ هزار و ۴۳۴ مبتلا، پرو با ۶۱ هزار و ۸۴۷ مبتلا، هند با ۵۹ هزار و ۷۶۵ مبتلا، بلژیک با ۵۲ هزار و ۱۱  مبتلا و همچنین کشورهای هلند، عربستان سعودی، مکزیک، سوئیس، اکوادور، پاکستان، پرتغال، شیلی، سوئد، ایرلند، سنگاپور، بلاروس و قطر هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه