چرا آمار فوت کرونا در مراکز سالمندان ایران پایین بود؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی در رابطه با چرایی پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی به دلیل کرونا نسبت به سایر کشورها گفت: پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی در زمان کرونا به دلیل همکاری و هماهنگی بین بخشی سازمان بهزیستی، بخش خصوصی و زارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: گروه‌های هدف سازمان بهزیستی کشور ریسک بالایی برای ابتلا به کروناویروس دارند، مراکز سالمندی ایران از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور مورد توجه ویژه وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بود و جلسات متعددی در این خصوص در مجلس با حضور معاون بهداشتی وزارتخانه برگزار شد. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان افزود: از ابتدای ورود ویروس کویید-19 به ایران، دستور العمل‌هایی تهیه کردیم و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز سالمندان داده شد. از طرفی وسایل حفاظتی و ضد عفونی کننده‌ها نیز به حد کافی در اختیار این مراکز قرار گرفت، هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی و همچنین برنامه ریزی به موقع ستاد ملی مبارزه با کرونا آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی به دلیل کرونا را نسبت به سایر کشورها پایین‌تر نگه داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه