با قاطعیت پیگیر برخورد غیرحرفه‌ای با همکار پزشک، در پرواز تهران بوشهر هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک پورقلیچ گفت: به مجردی که پرونده تکمیل شود از همین طریق افکار عمومی را در جریان اتفاق شب گذشته قرار خواهیم داد


کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا بوشهر نیز در پیامی اعلام کرد: خانم دکتر خائف متخصص بیهوشی بیمارستان گناوه به جرم اعتراض به عدم رعایت فاصله اجتماعی مناسب توسط کادر پروازی شرکت تازه تاسیس ... از پرواز شب گذشته تهران _بوشهر از هواپیما اخراج شده است. خلبان و کادر پروازی این هواپیما به یاد داشته باشند هموطنان ما از مدافعان سلامت مثل یک قهرمان تجلیل می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خواستار بررسی بیشتر این موضوع و برخورد با خاطیان شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی شب گذشته در فضای مجازی خبری پیچید مبنی بر اینکه کادر پرواز و خلبان هواپیمای تهران‌-بوشهر یک متخصص بیهوشی را به بهانه ابتلا به کرونا و ناقل بودن از هواپیما پیاده کرده و به شکل توهین آمیزی از پرواز وی جلوگیری کرده اند!

داستان این رفتار توهین آمیز به سرعت در فضای مجازی پخش و بازنشر شد. طی تماس خبرنگار ایسنا با این پزشک و همسر ایشان مشخص شد خانم دکتر خائف که از تهران عازم بوشهر بوده، شب گذشته سوار هواپیما می‌شود و با مشاهده این که فاصله اجتماعی رعایت نشده است به مهماندار تذکر می‌دهد.

این متخصص بیهوشی که در ردیف دوم نشسته بوده است پس از انتقال یک نفر از ردیف آخر به صندلی کناری، محترمانه به مهماندار می‌گوید چرا فاصله رعایت نمی‌شود با این که جای خالی هم وجود دارد؛ اما مهماندار پاسخ می‌دهد خانم شما در موضوعی که اطلاعاتی نداری صحبت و اظهارنظر نکنید. او جواب می‌دهد من متخصص بیهوشی هستم و در این زمینه سواد و اطلاعات لازم را دارم!

بعد مهماندار می رود و پس از چند دقیقه چهار نفری برگشته و به او می‌گویند برو پایین شما ناقل کرونا هستید! این دستور خلبان است. هرچه پزشک می‌گوید من امشب شیفت هستم و باید خودم را به بیمارستان برسانم. می‌گویند دستور خلبان است و گفته اگر بیرون نرفت او را از پلکان به پایین پرت کنید! بعد پزشک را به زور و با برخورد فیزیکی و توهین آمیز به خارج از هواپیما هدایت می‌کنند که همه مسافران نیز شاهد این ماجرا بوده اند. همان لحظه نیز چمدان ایشان را از قسمت بار هواپیما آورده و او را درب ترمینال پیاده می‌کنند. بعداً که از سرویس ترافیک پیگیری می‌کند اظهار بی‌اطلاعی کرده و زیر بلیت وی قید می‌شود که به علت بیماری کووید ۱۹ از پرواز ایشان ممانعت شده است!

پس از انتشار اخبار در مورد این موضوع مردم و فعالان اجتماعی و جامعه حقوقی و پزشکی و فعالان رسانه ای نسبت به این موضوع معترض شده و خواستار رسیدگی به این امر و برخورد با خلبان و شرکت هواپیمایی مذکور شده اند. 

پایان پیام/

مطالب مشابه