بیمارستان‌ها شرایط لازم برای پذیرش بیماران عادی را دارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباسعلی کریمی درباره بازگشت مجدد بیمارستان‌ها به فعالیت‌ها و خدمات گذشته خود گفت: امروز جلسه‌ای با رؤسای کل بیمارستان‌ها داریم تا درباره تصمیماتی که گرفته شده است، برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: با توجه به شیب کاهشی که در روند بیماران کرونایی ایجاد شده است، بیمارستان‌ها شرایط لازم را برای پذیرش بیماران عادی دارند. تمام بیمارستان‌ها گزارش آمادگی خود در خصوص پذیرش بیماران عادی را داده‌ و بخش‌های مورد نظر را به خوبی پاکسازی کرده‌اند، خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران از اول اسفند که بحران کرونا در کشور شروع شد، جزء اولین دانشگاه‌ها و بیمارستان‌هایی بود که شرایط را برای پذیرش بیماران کرونایی و تهیه تخت‌های مورد نیاز فراهم کرد. در حال حاضر ما دارای ۸ بیمارستان جنرال و حدود ۶ بیمارستان تک تخصصی هستیم.

وی افزود: طی دو ماه‌ونیم گذشته توانسته‌ایم ظرفیت‌های لازم را برای پذیرش و درمان بیماران کرونایی فراهم کنیم. خوشبختانه وضعیت استان تهران نسبت به اوایل گسترش کرونا روند کاهشی داشته اما در جنوب کشور این شرایط دوباره رو به افزایش است، امیدواریم فوراً جلوی این موقعیت خطرناک کرونایی گرفته شود، بیمارستان‌هایی "به خصوص جنرال" که بیشتر درگیر مبارزه با ویروس کرونا بوده‌اند، در حال حاضر با بیش از ۹۵ درصد تخت‌هایشان آمادگی برگشت به شرایط قبل کرونا را دارند. بیمارستان امام خمینی(ره) با بیش از ۱۰۰۰ تخت و بیمارستان شریعتی با ۵۰۰ تخت جز بیمارستانی‌هایی هستند که می‌توانند شرایطی را  برای بیماران فراهم کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کریمی در پایان گفت: در حال حاضر کمتر از ۵ درصد بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند؛ بنابراین ما امروز اعلام آمادگی می‌کنیم و به اطلاع مردم می‌رسانیم که بدون نگرانی از محیط‌های بیمارستان‌ها برای درمان خود و اعضا خانواده بهره ببرند. مردم اصلاً نگران اینکه در محیط بیمارستان‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند، نباشند، در حال حاضر یکی از بهترین مراکزی که درصد آلوده شدن افراد به ویروس کرونا در آن کمتر است، بیمارستان‌ها هستند، زیرا تمام پرسنل بیمارستان‌ها آموزش‌های لازم درباره محافظت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را دیده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه