روسیه با افزایش مبتلایان ایتالیا را پشت سرگذاشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طبق آمارها تاکنون چهار میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۷۹ نفر در جهان به کروناویروس جدید مبتلا شده‌اند که از این میان ۲۸۷ هزار و ۳۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک میلیون و ۵۲۹ هزار و ۳۷۲ نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بهبود پیدا کرده‌اند.

ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید ۱۹ قرار دارد.

در قاره اروپا نیز کشور اسپانیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده‌ و انگلیس نیز با عبور از ایتالیا هم‌اکنون دومین کشور پرمبتلا در این قاره محسوب می‌شود. هم‌چنین آمار قربانیان این بیماریِ واگیردار در انگلیس از دو کشور اسپانیا و ایتالیا عبور کرده و بعد از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.

همچنین گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید ۱۹ اکنون ایتالیا را پشت سرگذاشته است.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ ایالات متحده یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۳۴ مبتلا، ۸۱ هزار و ۷۹۵ قربانی
۲_ اسپانیا ۲۶۸ هزار و ۱۴۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۴۴ قربانی

۳_ انگلیس ۲۲۳ هزار و ۶۰ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۵ قربانی
۴_ روسیه ۲۲۱ هزار و ۳۴۴ مبتلا، ۲۰۰۹ قربانی

۵_ ایتالیا ۲۱۹ هزار و ۸۱۴ مبتلا، ۳۰ هزار و ۷۳۹ قربانی
۶_ فرانسه ۱۷۷ هزار و ۴۲۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۶۴۳ قربانی

۷_ آلمان ۱۷۲ هزار و ۵۷۶ مبتلا، ۷۶۶۱ قربانی
۸_ برزیل ۱۶۹ هزار و ۵۹۴ مبتلا، ۱۱ هزار و ۶۵۳ قربانی

۹_ ترکیه ۱۳۹ هزار و ۷۷۱ مبتلا، ۳۸۴۱ قربانی
۱۰_ ایران ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ مبتلا، ۶۶۸۵ قربانی

به گزارش ایسنا سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۹۱۹ مبتلا، هند با ۷۰ و ۸۲۷ مبتلا، کانادا با ۶۹ هزار و ۹۸۱ مبتلا، پرو با ۶۸ هزار و ۸۲۲ مبتلا، ، بلژیک با ۵۳ هزار و ۴۴۹ مبتلا و همچنین کشورهای هلند، عربستان سعودی، مکزیک، پاکستان، سوئیس، شیلی، اکوادور، پرتغال، سوئد، بلاروس، سنگاپور، قطر و ایرلند هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه