فداکاری کادر درمان عامل موفقیت ایران در مبارزه با کروناست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدر علی عابدی در پاسخ به این سوال که چرا ایران در بحران کرونا با کمبود تخت بیمارستانی مواجه نشد؟ گفـت: موفقیت ایران در مبارزه با کرونا حاصل هماهنگی‌ها و همکاری‌های دستگاه‌های مختلف کشور است.

وی افزود: مهمترین عاملی که به وزارت بهداشت و درمان در مسیر مبارزه با کرونا کمک کرد، موافقت مقام معظم رهبری با پیشنهاد این وزارتخانه مبنی بر شهید خدمت محسوب شدن کادر پزشکی، پرستاری،‌ بهداشتی و خدماتی که در جبهه خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و اختصاص یک میلیارد دلار برای مقابله با کرونا بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس فداکاری‌های کادر درمانی، پرستاران و پزشکان را یکی از عوامل مهم و موثر در موفقیت ایران در جریان مبارزه با کرونا دانست و گفت: بهبود زیرساخت حوزه سلامت و توسعه تخت‌های بیمارستانی به ویژه تخت‌های ICU که در طرح تحول سلامت توسط وزیر سابق بهداشت ودرمان صورت گرفت، عامل موثری در مسیر مبارزه کرونا بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عابدی در پایان گفت: مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب برای بیماریابی و بستری کردن به موقع بیماران در کل کشور یکی از فاکتور‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در جریان مبارزه با بیماری کرونا بود که به دلیل سابقه و تجربه دکتر نمکی در مبارزه با بیماری‌های واگیر حاصل شد. همچنین حضور یکپارچه مردم در تولید اقلام بهداشتی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، دست به دست هم داد و ایران را به  کشوری موفق در میان کشورهای درگیر با این بیماری تبدیل کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه