ارسال پانسمان‌های مخصوص بیماران پروانه‌ای به ایران توسط یونیسف
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پانسمان‌ها که محصول شرکت داروسازی سوئدی Mölnlycke است، با همکاری مرکز تدارکات جهانی این صندوق در کپنهاگ تهیه و به ایران ارسال شدند. محموله پانسمان‌ها به وزن ۵/۸ تن تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد شد تا نسبت به توزیع آن در موسسه حمایتی "خانه ای‌بی" و میان خانواده‌های دارای فرزند مبتلا به این بیماری پوستی در استان‌های مختلف ایران اقدام شود.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کودکان ثبت شده با این بیماری پوستی خدمات تشخیصی و درمانی رایگان را از طریق مراکز بهداشت در شهرهای اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، کرمان، کرمانشاه، اهواز، رشت، تهران و اراک دریافت می‌کنند.

بیماری پوستی پروانه‌ای (EB) یا اپیدرمولایزیس بولوزا یک اختلال نادر ژنتیکی است و در کودکان منجر به داشتن پوستی بسیار شکننده و یا تاول و زخم‌هایی همچون سوختگی درجه سه و بسیار دردناک می‌شود. این بیماری که معمولاً در نوزادی یا اوایل کودکی بروز می‌کند، درمان قطعی ندارد و فقط در موارد خفیف این بیماری، با افزایش سن، علائم بهبود پیدا می شود.  

چشم‌انداز یونیسف، ایجاد جهانی است که در آن همه کودکان بتوانند سالم رشد کنند، در امنیت و دور از هر آسیب باشند و بتوانند تحصیل کنند تا به تمام توان خود دست یابند. هر روز در تلاش هستیم تا این چشم‌انداز به واقعیت بپیوندد. فرقی ندارد این کودکان کجا متولد شده باشند، یا چه کسانی هستند، ما به کمک آسیب‌پذیرترین کودکان در هر کجا و هر زمان که به ما نیاز داشته باشند، می‌شتابیم. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه