نزدیک به ۴.۵ میلیون مبتلا به کووید ۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بنابر تازه‌ترین آمار بیش از یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۷۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ درمان شده‌اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید ۱۹ را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید ۱۹ اکنون ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ ایالات متحده یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۴۸ مبتلا، ۸۵ هزار و ۱۹۷ قربانی
۲_ اسپانیا ۲۷۱ هزار و ۹۵ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۰۴ قربانی

۳_ روسیه ۲۴۲ هزار و ۲۷۱ مبتلا، ۲۲۱۲ قربانی
۴_ انگلیس ۲۲۹ هزار و ۷۰۵ مبتلا، ۳۳ هزار و ۱۸۶ قربانی

۵_ ایتالیا ۲۲۲ هزار و ۱۰۴ مبتلا، ۳۱ هزار و ۱۰۶ قربانی
۶_ برزیل ۱۹۰ هزار و ۱۳۷ مبتلا، ۱۳ هزار و ۲۴۰ قربانی

۷_ فرانسه ۱۷۸ هزار و ۶۰ مبتلا، ۲۷ هزار و ۷۴ قربانی
۸_ آلمان ۱۷۴ هزار و ۹۸ مبتلا، ۷۸۶۱ قربانی

۹_ ترکیه ۱۴۳ هزار و ۱۱۴ مبتلا، ۳۹۵۲ قربانی
۱۰_ ایران ۱۱۲ هزار و ۷۲۵ مبتلا، ۶۷۸۳ قربانی

کشورهای چین با ۸۲ هزار و ۹۲۹ مبتلا، هند با ۷۸ هزار و ۱۲۱ مبتلا، پرو با ۷۶ هزار و ۳۰۶ مبتلا، کانادا با ۷۲ هزار و ۲۷۸ مبتلا و بلژیک با ۵۳ هزار و ۹۸۱ مبتلا، بالای ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل عربستان سعودی، هلند، مکزیک، پاکستان، شیلی، اکوادور، سوئیس، پرتغال، سوئد، قطر، بلاروس، سنگاپور، ایرلند و امارات متحده هستند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه