شمار قربانیان در آمریکا به ۹۰ هزار نفر نزدیک شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در چندین کشور درگیر با بیماری کووید ۱۹ محدودیت‌های اعمال شده به منظور کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان به رقم ۳۰۸ هزار و ۶۵۵ نفر رسیده و تاکنون چهار میلیون و ۶۲۸ هزار و ۸۷۹ مبتلا به این بیماری شناسایی شده‌اند.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها بیش از یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۷۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ درمان شده‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار دارد که بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. همچنین اسپانیا و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌اند.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ ایالات متحده یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۲۸۵ مبتلا، ۸۸ هزار و ۵۰۷ قربانی
۲_ اسپانیا ۲۷۴ هزار و ۳۶۷ مبتلا، ۲۷ هزار و ۴۵۹ قربانی

۳_ روسیه ۲۶۲ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۲۴۱۸ قربانی
۴_ انگلیس ۲۳۶ هزار و ۷۱۱ مبتلا، ۳۳ هزار و ۹۹۸ قربانی

۵_ ایتالیا ۲۲۳ هزار و ۸۸۵ مبتلا، ۳۱ هزار و ۶۱۰ قربانی
۶_ برزیل ۲۲۰ هزار و ۲۹۱ مبتلا، ۱۴ هزار و ۹۶۲ قربانی

۷_ فرانسه ۱۷۹ هزار و ۵۰۶ مبتلا، ۲۷ هزار و ۵۲۹ قربانی
۸_ آلمان ۱۷۵ هزار و ۶۹۹ مبتلا، ۸۰۰۱ قربانی

۹_ ترکیه ۱۴۶ هزار و ۴۵۷ مبتلا، ۴۰۵۵ قربانی
۱۰_ ایران ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ مبتلا، ۶۹۰۲ قربانی

به گزارش ایسنا کشورهای هند با ۸۵ هزار و ۹۴۰ مبتلا، پرو با ۸۴ هزار و ۴۹۵ مبتلا، چین با ۸۲ هزار و ۹۴۱ مبتلا، کانادا با ۷۴ هزار و ۶۱۳ مبتلا و بلژیک با ۵۴ هزار و ۶۴۴ مبتلا، بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل عربستان سعودی، مکزیک، هلند، شیلی، پاکستان، اکوادور، سوئیس، قطر، سوئد، پرتغال، بلاروس، سنگاپور، ایرلند، امارات متحده و بنگلادش هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه