شمار مبتلایانِ برزیل از ایتالیا پیشی گرفت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ که تاکنون به ۲۱۳ کشور و منطقه در سراسر جهان شیوع یافته است، به رقم ۳۱۳ هزار و ۲۶۷ نفر رسیده و تاکنون ابتلای چهار میلیون و ۷۲۲ هزار و ۳۰۶ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنا بر تازه‌ترین آمارها بیش از یک میلیون و ۸۱۳ هزار و ۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

از میان دو میلیون و ۵۹۶ هزار و ۷۵۳ مورد ابتلای فعال به این بیماری در سراسر جهان، دو میلیون و ۲۵۵ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۴۴ هزار و ۸۲۹ مورد معادل دو درصد از کل موارد، وضعیت حاد دارند.

تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین اسپانیا و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته برزیل با افزایش شمار مبتلایان جدیدِ خود در فهرست جهانی کشورهای درگیر کرونا از ایتالیا پیشی گرفته و در رتبه پنجم این فهرست قرار گرفته است.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ ایالات متحده یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۷۷۳ مبتلا، ۹۰ هزار و ۱۱۳ قربانی
۲_ اسپانیا ۲۷۶ هزار و ۵۰۵ مبتلا، ۲۷ هزار و ۵۶۳ قربانی

۳_ روسیه ۲۷۲ هزار و ۴۳ مبتلا، ۲۵۳۷ قربانی
۴_ انگلیس ۲۴۰ هزار و ۱۶۱ مبتلا، ۳۴ هزار و ۴۶۶ قربانی

۵_ برزیل ۲۳۳ هزار و ۵۱۱ مبتلا، ۱۵ هزار و ۶۶۲ قربانی
۶_ ایتالیا ۲۲۴ هزار و ۷۶۰ مبتلا، ۳۱ هزار و ۷۶۳ قربانی

۷_ فرانسه ۱۷۹ هزار و ۳۶۵ مبتلا، ۲۷ هزار و ۶۲۵ قربانی
۸_ آلمان ۱۷۶ هزار و ۲۴۴ مبتلا، ۸۰۲۷ قربانی

۹_ ترکیه ۱۴۸ هزار و ۶۷ مبتلا، ۴۰۹۶ قربانی
۱۰_ ایران ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ مبتلا، ۶۹۳۷ قربانی

به گزارش ایسنا همچنین کشورهای هند با ۹۰ هزار و ۹۲۷ مبتلا، پرو با ۸۸ هزار و ۵۴۱ مبتلا، چین با ۸۲ هزار و ۹۴۷ مبتلا، کانادا با ۷۵ هزار و ۸۶۴ مبتلا، بلژیک با ۵۴ هزار و ۹۸۹ مبتلا و عربستان سعودی با ۵۲ هزار و ۱۶ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل مکزیک، هلند، شیلی، پاکستان، اکوادور، قطر، سوئیس، سوئد، پرتغال، بلاروس، سنگاپور، ایرلند، امارات متحده عربی و بنگلادش هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه