روسیه در رتبه دوم بیشترین مبتلایان جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به رقم ۳۱۶ هزار و ۷۳۲ نفر رسیده و تاکنون ابتلای چهار میلیون و ۸۰۵ هزار و ۲۱۰ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنا بر تازه‌ترین آمارها بیش از یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۵۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

از میان دو میلیون و ۶۲۸ هزار و ۴۲۷ مورد ابتلای فعال به این بیماری در سراسر جهان، دو میلیون و ۵۸۳ هزار و ۶۰۸ مورد، معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و فقط ۴۴ هزار و ۸۱۹ مورد معادل دو درصد از کل موارد، وضعیت حاد دارند.

همچنین از میان دو میلیون و ۱۷۶ هزار و ۷۸۳ مورد پرونده مختومه این بیماری، یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۵۱ مورد، معادل ۸۵ درصد از کل موارد بهبود یافته و ۳۱۶ هزار و ۷۳۲ مورد معادل ۱۵ درصد از موارد جان باخته‌اند.

تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین روسیه و اسپانیا به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته انگلیس و برزیل با افزایش شمار مبتلایان جدیدِ خود در فهرست جهانی کشورهای درگیر کرونا از ایتالیا پیشی گرفته و در رتبه چهارم و پنجم این فهرست قرار گرفته‌اند.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ ایالات متحده یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۶۶۴ مبتلا - ۹۰ هزار و ۹۷۸ قربانی
۲_ روسیه ۲۸۱ هزار و ۷۵۲ مبتلا - ۲۶۳۱ قربانی

۳_ اسپانیا ۲۷۷ هزار و ۷۱۹ مبتلا - ۲۷ هزار و ۶۵۰ قربانی
۴_ انگلیس ۲۴۳ هزار و ۶۹۵ مبتلا - ۳۴ هزار و ۶۳۶ قربانی

۵_ برزیل ۲۴۱ هزار و ۸۰ مبتلا - ۱۶ هزار و ۱۲۲ قربانی
۶_ ایتالیا ۲۲۵ هزار و ۴۳۵ مبتلا - ۳۱ هزار و ۹۰۸ قربانی

۷_ فرانسه ۱۷۹ هزار و ۵۶۹ مبتلا - ۲۸ هزار و ۱۰۸ قربانی
۸_ آلمان ۱۷۶ هزار و ۶۵۱ مبتلا - ۸۰۴۹ قربانی

۹_ ترکیه ۱۴۹ هزار و ۴۳۵ مبتلا - ۴۱۴۰ قربانی
۱۰_ ایران ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ مبتلا - ۶۹۸۸ قربانی

به گزارش ایسنا همچنین کشورهای هند با ۹۶ هزار و ۱۶۹ مبتلا، پرو با ۹۲ هزار و ۲۷۳ مبتلا، چین با ۸۲ هزار و ۹۵۴ مبتلا، کانادا با ۷۷ هزار و ۲ مبتلا، بلژیک با ۵۵ هزار و ۲۸۰ مبتلا و عربستان سعودی با ۵۴ هزار و ۷۵۲ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته به ترتیب شامل مکزیک، هلند، شیلی، پاکستان، اکوادور، قطر، سوئیس، سوئد، بلاروس، پرتغال، سنگاپور، ایرلند، امارات متحده عربی و بنگلادش هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه