تاکید بر تامین و توزیع وسایل حفاظت شخصی برای مطب‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در آغاز جلسه گزارشی از وضعیت فعلی همه گیری ارائه و در خصوص نگرانی‌ها در باب روند افزایشی مبتلایان صحبت شد. همچنین به لزوم برنامه‌ریزی برای کمک به اعضای کادر درمان درگیر در خط اول بیماری و اندیشیدن راهکارهایی برای جانشینی افراد در صورت نیاز و اندیشیدن تهمیدات لازم برای تقویت عملکرد بخش خصوصی در این حوزه صحبت شد. همچنین مقرر شد در جلسه‌ای آموزشی با حضور کلیه صاحب نظران این حوزه در خصوصی احتمالات پیش رو و رفتار احتمالی بیماری و واکنش‌های لازم بحث و بررسی صورت پذیرد.

تامین و توزیع وسایل حفاظت شخصی و بهداشت فردی برای مطب‌ها و کلینیک‌ها از سوی سازمان نظام پزشکی موضوع دیگر مورد بحث بود که در این خصوص گزارشات قرائت و مقرر شد کلیه اقدامات انجام شده به اعضای سازمان اطلاع رسانی شود. همچنین مقرر شد به اعضای سازمان اطلاع رسانی شود تا برای مطب‌ها و مراکز خود برای مقطع احتمالی پاییز و زمستان امسال دپوی استراتژیک اقلام بهداشتی و محافظتی را مدنظر داشته باشند.

مورد دیگر دستور جلسه، بررسی موضع سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه های بخش خصوصی مطب‌ها و بیمارستان‌ها بود که در این خصوص تبادل نظر به عمل آمد و در باب مشکلات شدید بخش خصوصی درمان در این مقطع هشدار داده شد و مقرر شد که پیگیری‌ها و تلاش‌ها برای احقاق حقوق صنوف پزشکی ادامه یابد. گزارش نتایج اولیه نظرسنجی از مطب‌های خصوصی در باب افزایش هزینه‌های ناشی از همه گیری بیماری کرونا و کاهش درآمد به دلیل کاهش مراجعات در مقطع دوماهه اسفند ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ هم در این جلسه مطرح شد و گزارش تحلیلی آن به زودی منتشر خواهد شد. روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه