رئیس جمهوری آمریکا تهدید به خروج این کشور از سازمان جهانی بهداشت کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، دونالد ترامپ در نامه ای خطاب به تدروس عضانوم گبریسوس رئیس سازمان جهانی بهداشت همچنین تهدید کرده است آمریکا ممکن است کمک مالی خود به این نهاد بین المللی را بطور کامل و برای همیشه قطع کند.

 رئیس جمهوری آمریکا در نامه اش خطاب به رئیس سازمان جهانی بهداشت، این نهاد را به ضعف در مقابله با شیوع کرونا و عدم استقلال آن در برابر چین متهم کرد.

وی در نامه خود خطاب به "تدروس عضانوم گبریسوس" (Tedros Adhanom Ghebreyesus) دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نوشت: کاملا واضح است که گام های اشتباه شما و سازمان "تحت مدیریت" شما در پاسخ به همه گیری ویروس کرونا برای جهان به شدت هزینه بار شده است، تنها راه پیشبرد سازمان جهانی بهداشت این است که نشان دهد از "دولت" چین مستقل است.

ترامپ در ادامه این نامه خطاب به دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نوشت: دولت من هم اکنون گفت وگوهایی را  با شما درباره اینکه این سازمان چگونه دست به اصلاحات بزند آغاز کرده است،  اما عملکرد سریعی را نیازمند است، ما زمانی برای تلف کردن نداریم.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: نامه رئیس جمهوری آمریکا خطاب به سازمان جهانی بهداشت درحالی ارسال می شود که شمار جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا از ۹۰ هزار نفر گذشته و شمار مبتلایان به این ویروس نیز از ۳۱۸ هزار نفر گذشته است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه نامه خود به سازمان جهانی بهداشت نوشت: من نمی توانم اجازه دهم که دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی به سازمانی پرداخت شود که آشکار در خدمت منافع آمریکا نیست.

این رسانه خبری آمریکایی گزارش داد: ترامپ ماه گذشته بطور موقت کمک مالی واشنگتن به سازمان جهانی بهداشت را متوقف کرده است، ترامپ در یک اظهارنظر گفته بود؛ آمریکا هر سال مبلغ  ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار  به سازمان جهانی بهداشت کمک می کند اما این درحالی است که مشارکت چین دراین زمینه به سختی به ۴۰ میلیون دلار می رسد.

دبیرکل سازمان ملل نیز در پاسخ به این قضیه گفته بود اکنون زمان قطع کمک های مالی به سازمان جهانی بهداشت نیست.

سی ان ان افزود: دونالد ترامپ  و دولت وی در ارتباط با مقابله با همه گیری ویروس کرونا به شدت تحت فشار و انتقاد قرار دارد.
تاکنون دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به این نامه ترامپ پاسخی نداده است.

به گزارش ایرنا اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از از مرز چهار میلیون و ۸۹۰ هزار نفر گذشته و از این تعداد بیش از ۳۲۰ هزار نفر جان باخته اند، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا نیز از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر گذشته و نزدیک به ۹۲ هزار نفر جان باخته اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه