پزشکان باید علت باز نکردن مطب خود را فوراً به نظام پزشکی گزارش دهند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک پورقلیج درباره سامانه تهیه اقلام بهداشتی مطب‌ها اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی کل کشور و تهران برای تهیه اقلام بهداشتی و حفاظتی در حال حاضر سامانه‌ای را موقتاً برای شهر تهران و شهرستان‌های اطراف طراحی کرده است.

مدیر کل حوزه ریاست سازمان نظام پزشکی ادامه داد: بنا به سهمیه‌ای که وزارت بهداشت بابت این مسئله در اختیار پزشکان قرار می‌دهد، اقلامی را در این سامانه عرضه می‌کنند. افراد متناسب با نیاز خود کالاهایی را که نیاز دارند، در همان سامانه هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند و با توجه به آدرسی که در سایت وارد کرده‌اند، کالا را دریافت می‌کنند.

وی افزود: اگر پزشکی مطب خود را باز نکند، حتما باید علت موجهی داشته باشند، زیرا در غیر این صورت با او برخورد می‌شود. در واقع باز نکردن مطب دارای ضوابطی است، یعنی پزشکان باید علت باز نکردن مطلب خود را به نظام پزشکی مربوطه فوراً گزارش دهند تا بررسی‌های لازم صورت گیرد. درحالی که  اگر نداشتن اقلام بهداشتی و محافظی دلیل باز نکردن مطب باشد، کافی است به ما اطلاع دهند تا به سرعت رسیدگی شود.

پور قلیچ گفت: اگر هم اقلام به اندازه کافی وجود نداشته باشد، حداقل با اطلاع و اعلام این موضوع، باز نکردن مطب‌ها می‌تواند از علل قابل توجیه باشند. البته این در صورتی است که پزشکان نتوانند اقلام را در بازار تهیه کنند، زیرا در حال حاضر اقلام بهداشتی در بازار وجود دارد، اما ممکن است با تفاوت قیمتی روبرو شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل حوزه ریاست نظام پزشکی در پایان تصریح کرد: اما نظام پزشکی در حدی که وزارتخانه این اقلام را در اختیارش قرار دهد، بر اساس همان سهمیه از طریق سامانه موجود میان پزشکان و مطب‌ها پخش خواهد کرد. اقلام بهداشتی در حال توزیع شامل ماسک جراحی، مایع ضد عفونی کننده سطوح، مایع ضدعفونی کننده دست، شیلد محافظ صورت و دستکش نیتریل است که با تعرفه دولتی در اختیار اعضا سازمان قرار می‌گیرد. بنابراین  تمامی پزشکانی که دارای پروانه مطب و اشتغال در شهر تهران و شهرستان‌ها هستند، می‌‌توانند از طریق سامانه مورد نظر ثبت‌نام و اقلام بهداشتی و محافظتی را دریافت کنند.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه