تعداد بستری بیماران کرونا در بیمارستان امام خمینی روند نزولی گرفته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، خسرو صادق نیت درباره وضعیت کنونی این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی گفت: تا کنون ۲۰ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به این بیمارستان مراجعه کرده اند که از این تعداد حدود ۲ هزار نفر نیاز به بستری داشتند.

رئیس بیمارستان امام خمینی ادامه داد: بعد از بررسی‌های مختلف تعدادی از بیماران به بخش‌های عادی و تعدادی دیگر به قسمت‌های ویژه بیمارستان منتقل شدند. طی این مدت ما ۲۵ بخش را به بیماران کرونایی اختصاص داده بودیم که به تدریج بعد از عید این بخش‌ها کمتر شدند. در حال حاضر ۴ بخش به بیماران غیرکرونایی اختصاص داده شده است، این ۴ بخش در سه بیمارستان انستیتو کانسر، امام خمینی و ولیعصر کاملا از بیماران کرونایی مجزا  و پاک شده اند و دیگر پذیرا بیماران کرونایی نبوده و بستری نمی‌کنند.

وی افزود: گاهی بیمارانی که با مشکلات مختلفی مانند آپاندیس، بیماری‌های قلبی، جراحی‌های سرطانی، مادران باردار که به بیمارستان‌های ما مراجعه می‌کنند، ممکن است در دوره بیماری کووید ۱۹ باشند اما علائمی در آنها ظاهر نشده باشد، بنابراین بیماریابی قبل از ورود به بیمارستان انجام می‌شود، قبل از ورود هر بیمار به بیمارستان با هر شرایط و وضعیتی، بررسی‌های لازم انجام می‌شود. ابتدا تست‌های ویژه کرونایی مانند پی سی آر را از تمام بیماران داخل بیمارستان گرفته می‌شود؛ بنابراین اگر کسی مبتلا باشد اما علائمی در او دیده نشود، فورا شناسایی شده و قبل از این که بخواهد برای دیگران ناقل ویروس باشد، فورا به بخش‌های ویژه مبتلایان به کرونا منتقل خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان صادق‌نیت در پایان گفت: در حال حاضر بیمارستان امام خمینی حدود ۱۵۰۰ تخت دارد که ۷۲ درصد آن را بیماران عادی اشغال کرده اند و باقی در بخش عفونی بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری‌ اجتماعی در روند نزولی شدن ویروس کرونا بسیار موثر است، بیماریابی و درمان مبتلایان به کرونا و همچنین آموزش آنها بعد از مرخص شدن از وظایف کادر درمان است. خوشبختانه توانستیم حدود ۵۵ درصد از بیماران بدحالی که در بخش آی سی یو بستری می‌شدند را درمان کرده و مرخص کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه