دنیای بدون ام اس را فریاد بزنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدعلی صحرائیان به مناسبت روز جهانی ام اس در پیامی با بیان اینکه "ام اس" مهمان ناخوانده‌ای است که سال‌هاست بسیاری از مردم دنیا و برخی از هموطنان عزیزمان را به خود مشغول کرده است گفت: افراد مبتلا و خانواده‌های آنها با چالش بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و تلاش دارند با وجود همه ناملایمات کمترین تاثیر را از بیماری گرفته و به‌جای یأس و ناامیدی بیماری را مدیریت نمایند.

نایب رئیس انجمن ام اس ایران ادامه داد: از ۱۰ سال قبل روز جهانی "ام اس" به ابتکار فدراسیون جهانی "ام اس" نام‌گذاری و ثبت شده و فرصتی طلایی برای همگان، از مبتلایان و خانواده‌های آنان و گروه‌ پزشکی و درمانی تا سایر اقشار ایجاد کرده که دست در دست هم، یک صدا، دنیای بدون "ام اس" را فریاد زنند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار ننمایند.  

وی افزود: دنیای بدون ام اس را فریاد بزنیم، روز جهانی "ام اس" فرصتی است که افراد شناخت بهتری از این بیماری پیدا کرده و برای مبارزه با آن در سراسر دنیا همت گمارند. این روز فرصتی است که "ام اس" را بشناسیم قبل از آن‌ که "ام اس" خودش را به ما یا یکی از عزیزان ما آشنا کند، روز جهانی "ام اس"، روز عهد بستن با یکدیگر برای کمک به مبتلایان این بیماری است که در گوشه گوشه این خاک در حال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری هستند.

صحرائیان گفت: روز جهانی ام اس روز فریاد این شعار است که: من می‌آیم، ما می‌آییم، تا دست در دست هم تلاش کنیم چالش‌های فردی و اجتماعی را به حداقل برسانیم و عهد ببندیم هر آنچه در توان داریم برای مبارزه با بیماری ام اس به کار گیریم. همه ما از توانایی‌های علمی، کلامی، اقتصادی و اجتماعی خود در جهت کاهش آلام بیماران بهره گیریم تا دنیای بدون ام اس دست‌یافتنی شود، امروز بسیاری از بیماری‌ها به مدد تلاش‌های پیگیر جامعه علمی و پشتیبانی تک‌تک مردم جامعه به فراموشی سپرده شده‌اند.

به گزارش ایسنا نایب رئیس انجمن ام اس ایران در پایان اضافه کرد: جامعه بشری در این زمینه مثال‌های فراوان دارد و امید است به همت تک‌تک افراد جامعه این راه سریع‌تر و با گام‌های استوارتر پیموده شود، فرصت روز جهانی ام اس را مغتنم شمرده و برای همه بیماران به خصوص بیماران عزیز ام اس آروزی سلامتی، نشاط و پویایی دارم. از تک‌تک حامیان عزیز ام اس و خانواده‌های بیماران صمیمانه سپاسگزارم. امیدوارم حمایت‌های معنوی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همچنان چراغ راه انجمن ام اس ایران برای مبارزه با بیماری باشد.  امید است بادرک درست و واقعی از ام اس و دست در دست هم بر "ام اس" فائق آییم.

پایان پیام/

مطالب مشابه