میزان خطر ابتلا به کرونا در بین سیگاری‌ها بیشتر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان جهانی بهداشت به مناسبت «روز جهانی بدون دخانیات» می‌گوید: سالانه بیش از هشت میلیون نفر به‌دلیل استفاده از تنباکو جان خود را از دست می‌دهند و خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند کووید-۱۹ در میان افراد سیگاری به‌مراتب بیشتر است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: صنعت دخانیات جوان‌تر‌ها را هدف قرار می‌دهد تا آنها را جایگزین کسانی کند که به‌دلیل استفاده از تنباکو جان خود را از دست می‌دهند، تا به این شکل همچنان به کسب درآمد ادامه دهد.

این سازمان می‌گوید: بیش از یک میلیون نفر نیز هر سال به‌طور غیرمستقیم، به دلیل استنشاق دود سیگار افراد سیگاری، می‌میرند.
این نهاد بین‌المللی همچنین یادآوری می‌کند که نیکوتین موجود در سیگار‌های الکترونیکی، به شدت اعتیادآور است و می‌تواند به رشد مغز در افراد جوان‌تر، آسیب برساند.

این سازمان افزوده است که استفاده از قلیان همان‌قدر خطرناک است که دیگر شکل‌های استفاده از تنباکو، و از عوامل سرطان به‌شمار می‌رود.
به گفته سازمان جهانی بهداشت، سیگاری‌ها و کسانی که تنباکو مصرف می‌کنند ممکن است بیشتر از دیگران به موارد شدیدتر کووید-۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید، دچار شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان روز جهانی بدون دخانیات، روزی ا‌ست برای جلب توجه مردم به آسیب‌های ناشی از تنباکو و تشویق به ترک آن.

پایان پیام/

مطالب مشابه