۲۰ درصد از جمعیت کشور به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مینو محرز در خصوص آخرین وضعیت پلاسما درمانی در کشور بیان کرد: تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کرونا که بهبود یافتند و آنتی بادی خوبی داشتند، پس از بهبودی با استفاده از پلاسماهایشان به بهبودی دیگران نیز کمک کردند و این روش در سراسر دنیا هم انجام شد.

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا ادامه داد: باگذشت زمان و مقاله‌های منتشر شده از نتایج پلاسمادرمانی برخی از کشورها استفاده از این روش را توصیه نمی‌کنند هرچند ما هم در کشور این روش را اجرا کردیم و روی برخی بیماران اثر مثبت داشت و برخی دیگر از بیماران نتیجه مثبت دریافت نکردند، بنابراین این روش به طور قطعی روش درمانى قطعى و موثر درمان کرونا نیست.

وی در خصوص اینکه چند درصد از مردم باید به ویروس مبتلا شوند تا این ویروس ضعیف شود، افزود: در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از کل جمعیت کشورمان به این بیماری مبتلا شده‌اند و طبق گفته سازمان بهداشت جهانی حداقل ٤٠ تا ۷٠ درصد جمعیت کل کشور  به این بیماری مبتلا خواهند شد، همچنین باید گفت این ویروس به طور مستقیم از طریق پوست وارد بدن نمی‌شود ، مگر این که سطح پوست دچار آسیب شده باشد.

به گزارش فارس محرز در پایان درباره علائم جدید ویروس کرونا از جمله سردرد و تشنج گفت: در دنیا هرچه تعداد مبتلایان به این بیماری بیشتر مى‌شود، علائم بیماری نیز تغییر کرده و افزایش مى یابد، در ابتدا علائم بیماری فقط شامل تب، سرفه و درگیری‌های ریه بود، اما در حال حاضر میبینیم که بیماری هر ارگانى از بدن را مى‌تواند به طور ناگهانى درگیر کندريال، درحال حاضر مراجعانی با علائم گوارشی، پوستی، چشایى و بویایى و... داریم  این را هم اضافه کنم که چون مکانیسم این ویروس عروقى است و عروق کوچک را هم درگیر مى‌کند می‌تواند علائمی نظیر سردرد، سکته‌هاى قلبى، مغزى را داشته باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه