رکورد ثبت موارد روزانه ابتلا به کووید-۱۹ در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان تشدید شده، اعلام کرد: بالاترین رکورد آمار روزانه موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است. همچنین میزان شیوع این بیماری در آمریکای لاتین به اوج خود نرسیده است.

این سازمان از کشورها درخواست کرد با جدیت بیشتری برای مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹ تلاش کنند.

"تدروس آدهانوم قبریسوس" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفت: بیش از شش ماه از زمان آغاز همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ می‌گذرد و اکنون زمان مناسبی نیست که کشورها بخواهند از تلاش‌های خود برای مقابله با این بیماری بکاهند.  

به گفته دبیر کل این سازمان، روز یک‌شنبه بیش از ۱۳۶ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان گزارش شده که تاکنون بیشترین رقم در طول یک روز بوده است. نزدیک به ۷۵ درصد از موارد گزارش شده در ۱۰ کشور به ویژه کشورهای آمریکایی و جنوب آسیا بوده است.

برزیل اکنون یکی از کانون‌های اصلی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ است که پس از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم از نظر تعداد مبتلایان به این بیماری قرار دارد.

به گزارش ایسنا طبق جدیدترین آمارها بیش از هفت میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و تعداد فوتی‌ها از ۴۰۸ هزار نفر فراتر رفته است.

پایان پیام/

مطالب مشابه