در ۳ هفته گذشته هر روز ۳ درخواست تعطیلی مطب داشته‌ایم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری به موضوع اعتراض جامعه پزشکی به تعرفه‌های ابلاغی سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: برای اینکه واقعیت‌های تعرفه غیر واقعی آشکار و مشخص شود، مقایسه‌ای را بر اساس برگه‌های بیمه‌ای پزشکان انجام دادیم.

وی افزود: بر اساس این مقایسه که مربوط به اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ با اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ بود، تعداد برگه‌های بیمه پزشکان شمارش شده است که جواب‌های قابل قبولی استخراج گردیده است، نتیجه‌ای که حاصل شده به این صورت است که در حوزه مراجعه از بخش آزاد ۲۵ درصد کاهش داشتیم. در مراجعه با بیمه سلامت حدود ۴۰ درصد کاهش مراجعه داشته‌ایم و میانگین حدود ۳۰ درصد کاهش بار مراجعه بوده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: باید خرید راهبردی را مورد توجه قرار بدهیم باید از بخش خصوصی خرید راهبردی انجام شود. ضمن اینکه قیمت تمام شده را پایین بیاوریم. در حوزه تأمین منابع در بخش خصوصی هیچ گونه تسهیلاتی داده نشده است. از تسهیلات کم بهره تا تسهیلات ارزی که هیئت امنا فقط بخش دولتی را پوشش می‌دهد.

به گزارش مهر جهانگیری در پایان تاکید کرد: متأسفانه در سه هفته گذشته در سازمان نظام پزشکی هر روز حداقل سه درخواست تعطیلی مطب را داشته‌ایم، این یعنی مطب داری به صرفه نیست.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه